Kultura i sztuka...

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Teatr Bezdomny prowadzony jest przez Ryszarda Dykcika. Jego początki sięgają 1999 r. Pierwszą siedzibą teatru była plebania przy żarowskim kościele. W maju 2000 r zespół otrzymał nową siedzibę przy ulicy Zamkowej. Wtedy też zaczęły się cieszące się ciągle niesłabnącą publicznością „Czwartki teatralne”. W samym tylko 2008 r odbyły się w ramach czwartkowych spotkań 22 premiery, ponad 100 przedstawień, w których zagrało łącznie 42 aktorów. Spektakle „Teatru Bezdomnego” odbywają się nie tylko w Żarowie, ale także w Świdnicy, Szczawnie Zdrój, Wałbrzychu, Jaworzynie Śląskiej i wielu innych miejscowościach. "Teatralne czwartki" to nie tylko sztuka słowa ale i szeroko pojęta sztuka nowoczesna, tworzona przez okolicznych artystów i stałych bywalców Teatru. Odbywają się tu wernisaże malarstwa, fotografii, grafiki, przedsięwzięcia typu „performance”. Teatr przyciąga i przywiązuje młodych i kreatywnych ludzi, często dając inspirację i niewątpliwie rozwijając ich na wielu płaszczyznach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fundacja Inicjatywa B angażuje się w projekty o charakterze artystycznym, edukacyjnym, historycznym, medialnym i społecznym. Chce w twórczy sposób komentować rzeczywistość, łączyć misję jednoczenia lokalnej społeczności z artystycznym samorozwojem. W skład Fundacji wchodzą osoby reprezentujące różne pokolenia, a co za tym idzie – rozmaite sposoby patrzenia na sztukę i samej kreacji. Ta właściwość jest zaletą Fundacji. Jej celem jest stworzenie platformy wymiany idei między tradycją a nowoczesnością, starszymi i młodszymi uczestnikami kultury.

"Twoje miasto, nasza koncepcja" - w ten sposób chcą odnaleźć się w różnej przestrzeni. Aby poznać ich projekty wejdź na: www.inicjatywab.pl.