Menu Główne

?

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

Aktualności, czyli zbiór informacji ze wszystkich naszych kręgów zainteresowań, które pośrednio lub bezpośrednio mogą wpłynąć na naszą działalność, lub informują o naszych planach, akcjach i udziale w różnych przedsięwzięciach...Dział ciekawostki, zawiera głównie materiały uzupełniające do innych opracowań na naszej stronie. Są to np. teksty konstytucji obowiązującej, oraz pierwszej z 1791 roku, w ramach uzupełnienia artykułu o uchwaleniu Konstytucji Trzeciego Maja.

Bliskie i dalekie ekspedycje i eksploracje grupy przyjaciół z Żarowa i nie tylko, stały się kamieniem węgielnym Stowarzyszenia Labiryntarium. W naszym przypadku najpierw był czyn, potem słowo... Przemierzając dziesiątki, a może setki okolicznych miejscowości, odkrywając wiele ciekawostek, a czasem nawet małych sensacji, ulegliśmy głębokiej refleksji. Jej owocem stało się Labiryntarium. Dział ten dedykujemy zatem Twojemu zrozumieniu naszej fascynacji i poświęcenia tematowi.Pierwszym etapem jest jak zwykle w życiu - fascynacja. Po serii wypraw, odwiedzeniu i obejrzeniu setek niezwykłych miejsc, przyszedł czas na etap drugi - działanie. Widząc ogrom zniszczenia i zaniedbań, jakby samoistnie nasuwa się myśl, że COŚ trzeba zrobić. Stąd też nasze pomysły na dołożenie własnej cegiełki w żmudnej, często syzyfowej pracy, mającej na celu upamiętnienie, ochronę lub w miarę możliwości ratowanie co się da... Chcesz brać udział w którymś projekcie? Skontaktuj się z nami. Każda forma pomocy mile widziana. 

Czasem przygotujemy wystawę, czasem spotkanie lub imprezę w plenerze, ale nie stronimy też od różnego typu wydarzeń związanych z historią organizowanych w naszej bliższej lub dalszej okolicy. Wszystko skrzętnie dokumentujemy, umożliwiając szerszemu gronu obejrzeć na naszych stronach to, co Labiryntariusze mogą oglądać na żywo...

Zapraszamy 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szanowni Internauci !

 

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wzbogacenie naszej Biblioteki Labiryntariackiej. Jeśli posiadacie jakiekolwiek publikacje o postaciach, miejscach lub faktach historycznych dotyczących Dolnego Śląska i są one dla Was zbędne, przekażcie je nam. Dzięki Waszej darowiźnie, wielu miłośników historii (w tym my), będzie mogło cieszyć się możliwością korzystania z nich za naszym pośrednictwem.

 

 

 

Czytelnia Labiryntariacka.

Z naszej czytelni może skorzystać każdy, bez względu czy jest członkiem Stowarzyszenia Labiryntarium.pl czy nie. Zasoby dostępne są w siedzibie stowarzyszenia w godzinach urzędowania, lub w innym terminie po uprzednim jego ustaleniu.

 

Biblioteka Labiryntariacka.

Z możliwości wypożyczania poszczególnych pozycji z naszych zasobów mogą korzystać wyłącznie członkowie Stowarzyszenia Labiryntarium, posiadający ważną kartę członkowską.

 

 

 

> > Z A P R A S Z A M Y < <

 

 

 

Lista dostępnych pozycji:

 

 

Dział sylwetki, poświęcony jest bohaterom i antybohaterom. Osobom, które całym swoim życiem wpływały na dzieje pozytywnie lub negatywnie, oraz takim, które zapisały się w pamięci ludzi choćby jednym, ale wyjątkowym czynem...