Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już niebawem, w niedzielę (25.09.2016 r.), pasjonaci dwóch kółek i lokalnej historii spotkają się na Placu Wolności (dawniej Kulmizplatz) w Żarowie,  aby rozpocząć drugą edycję wyścigu historycznego. Druga Rowerowa Gra Miejska "Stary Żarów" przybliży historię wybranych obiektów z minionych epok, które pod wpływem czasu zmieniły swój wygląd, lub całkowicie zostały wymazane z pamięci mieszkańców.


Źródło : FTB


Miejsce organizacyjne, start oraz meta gry : Plac Wolności 25.09.2016 r., godz. 16:00


Rowerzysto, znasz dobrze Żarów ? Może jesteś przekonany, że go znasz ? Organizując rowerową grę miejską, chcemy przybliżyć wybrane obiekty Naszego Miasta, które pod wpływem czasu, zmieniły swój wygląd lub całkowicie zostały usuniąte nie tylko z przestrzeni miejskiej, ale może z waszej pamięci ?

Celem drugiej, rowerowej gry miejskiej w Żarowie jest zapoznanie uczestników wydarzenia z lokalną historią Miasta i Gminy Żarów oraz aktywizacja istniejących grup rowerowych, za pomocą dynamicznej gry zespołowej, która zapewni dobrą zabawę, przyjazną rywalizację oraz integrację pasjonatów dwóch kółek.

Zasady gry są bardzo jasne. Uczestnicy wydarzenia poruszają się wyłącznie na własnych rowerach lub pieszo zgodnie z zasadami ruchu drogowego oraz wskazówkami przekazanymi przez organizatora. Mapa (przestrzeń, pole gry) oraz karta zadań, będą rozdane rowerzystom przed rozpoczęciem gry w miejscu organizacyjnym. Niniejsze zagadki historyczne, wykonywane będą indywidualnie lub zbiorowo przez uczestników, ale o tym więcej przed rozpoczęciem zabawy...

Rozstrzygnięcie gry: uczestnicy "2 Starego Żarowa" muszą zdać kartę zadaniową organizatorowi na mecie w ciągu półtora godziny od rozpoczęcia gry. Karta zadaniowa musi zawierać potwierdzenia z odwiedzonych baz, zdobyte punkty, oraz inne "załączniki" zdobyte w ciągu rywalizacji. Ogłoszenie wyników nastąpi niedługo po dotarciu na metę ostatniego gracza-ostatnich rowerzystów !

Wydarzenie jest bezpłatne !

Liczba miejsc ograniczona - Decyduje kolejność zgłoszeń !

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, wiek oraz dane kontaktowe.

Zapisy telefoniczne pod nr.: 781-041-989

Więcej informacji już wkrótce !

Szczegóły na: www.fundacjatb.pl

Wsparcie merytoryczne i organizacyjne:

Stowarzyszenie Labiryntarium.pl oraz Agencja Reklamowa GEOSPACE


Plakat imprezy - Źródło : FTB


Nagroda - kartka pocztowa z ok. 1917 roku ufundowana przez lokalnego miłośnika historii, pana Marka Wąsowskiego - gra warta świeczki

 

Być może nagród będzie więcej, organizator liczy na sponsorówPrzygotował : Matthias