Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na pierwszą w Polsce Wystawę Lokomotyw Spalinowych !


"Historia i Współczesność"

 

Wystawa  lokomotyw spalinowych będzie zaprezentowana w dniu 29.09.2012 w godzinach 12:00 - 18:00 na stacji Jaworzyna Śląska. Dla celów wystawy zostanie zamknięty tor stacyjny nr 4 na peronie 2. W wystawie udział weźmie unikatowa kolekcja lokomotyw spalinowych należąca do Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej. Będą to trzy lokomotywy z początku lat pięćdziesiątych Ls40-4063


Ls40-4063

 

oraz jej następczyni, lokomotywa serii Ls60-5927, która jest unikatem, ponieważ została jako pierwsza z tej serii wyprodukowana w roku 1961.


Ls60-5927

 

Trzecia lokomotywa Stowarzyszenia Miłośników Kolei to SM03-232.


SM03-232

 

Warto zaznaczyć, że wszystkie te lokomotywy są własnoręcznie remontowane przez członków stowarzyszenia, a na dzień dzisiejszy oprócz Ls40, która właśnie przechodzi remont kapitalny są w pełni sprawne, o czym w dniu wystawy będzie można się przekonać.

Podczas wystawy nie zabraknie również nowocześniejszych lokomotyw takich jak lokomotywa TRAXX  firmy Lotos Kolej czy zmodernizowanych  lokomotyw serii, SM42 i ST44 PKP Cargo S.A oraz klasycznej  lokomotywy serii SM42 firmy STK Wrocław i ST44 S&K Train Transport. Podczas wystawy będzie można wejść do każdej z lokomotyw wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie na lokomotywie oraz w  kabinie maszynisty.  Maszyniści lokomotyw z przyjemnością opowiedzą o tajnikach związanych z pracą maszynisty oraz o budowie lokomotyw. Oprócz wystawy lokomotyw członkowie stowarzyszenia przygotują wystawę pamiątek kolejowych oraz tablice ze zdjęciami lokomotyw spalinowych poruszających się po polskich torach oraz wiele innych atrakcji. 

Serdecznie zapraszamy!

Plan imprezy:

12.00 uroczyste otwarcie ekspozycji -  przemowa zaproszonych gości

14.00 rozpoczęcie przejazdów drezyną ręczną

18.00 zamknięcie ekspozycji

 


 

Organizatorem I Wystawy Lokomotyw Spalinowych w Polsce "Historia i Współczesność" jest Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej impreza jest realizowana z prywatnej inicjatywy i środków pieniężnych Stowarzyszenia. Organizator zastrzega możliwość zmiany programu imprezy.


(fotografie należą do SMKJ)