Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 


Już niebawem, w sobotę i niedzielę, 20 i 21 maja 2017 roku, Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim i Powiatem Wałbrzyskim, pragną zaprosić wszystkich w swoje zamkowe mury. Doskonałą okazją ku temu, będzie kolejna, XII Jarmark Średniowieczny.

Dla Labiryntariuszy nie jest to pierwsze spotkanie z tą imprezą, gościliśmy na zamku podczas VIII Jarmarku Średniowiecznego w 2013 roku (LINK), IX Jarmarku Średniowiecznego w 2014 roku (LINK), X Jarmarku Średniowiecznego w 2015 roku (LINK), oraz podczas XI Jarmarku Średniowiecznego w 2016 roku (LINK), przez co z pełną odpowiedzialnością możemy zagwarantować Wam ogromną ilość atrakcji.

Odwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Będzie można wybierać między innymi w miodach, historycznych ozdobach, czy uzbrojeniu. Każdy powinien odnaleźć na Jarmarku coś interesującego.

Całej imprezie będą towarzyszyć zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zaplanowane są średniowieczne turnieje bojowe rycerskie (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XVw.), oraz turnieje wojów (wczesne średniowiecze - czasy wikińskie). Przewidziany jest również turniej łuczniczy oraz inne konkurencje z udziałem rekonstruktorów.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie wielka bitwa. Starcie się wszystkich wojowników i rycerzy na ubitej zamkowej ziemi - kto zwycięży? - tego nie wie nikt. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowane będą również inne atrakcje w tym tańce i muzyka okresu średniowiecza.

 

Zachęcamy do odwiedzenia Zamku Grodno w dniach 20-21 maja 2017 roku!


Wstęp na teren imprezy (dziedziniec zamkowy) jest darmowy! Płatny jest jedynie wstęp do muzeum i na wieżę, tak, jak ma to miejsce na co dzień.


Oficjalny plakat imprezy ze strony Facebook fanpage Bractwo Zamku Grodno


Kilka zdjęć które są tylko namiastką tego co wydarzy się na zamku...

Przygotował : Matthias