Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl odnowili założoną 14 stycznia 2016 roku Skrzynkę Poczty Historycznej, dzięki której do chwili obecnej wspomniane organizacje pozarządowe z Żarowa pozyskały do Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej, 22. wrzuty składające się z różnym materiałów archiwalnych dotyczących gminy Żarów.

Kolor Skrzynki Poczty Historycznej już z dużej odległości mówi o jej przeznaczeniu. Brązowa barwa zarezerwowana jest w przestrzeni publicznej dla zabytków, szlaków historycznych, skansenów, muzeów etc., dlatego też biorąc pod uwagę jej charakter postanowiliśmy zakryć czerwony kolor skrzynki nową farbą i okleić poszczególne jej ściany własnymi, odautorskimi materiałami. Za odnowienie naszej instalacji dziękujemy firmie MARTECH, która zajęła się malowaniem proszkowym, natomiast Agencji Reklamowej Geospace, jesteśmy wdzięczni za oklejenie tematyczne bryły skrzynki.

W związku z ponownym pojawieniem się Skrzynki Poczty Historycznej na elewacji budynku przy ul. Armii Krajowej 40 po rocznej przerwie, Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarum.pl zachęcają do podzielenia się na rzecz społecznego archiwum rodzinnymi pamiątkami (które zmieszczą się w okienku wrzutowym), które mogą poszerzyć wiedzę o przeszłości Żarowa i okolic.

Co wrzucać? Wszystkie materiały źródłowe tj.: listy, dokumenty, fotografie, rachunki, mapy, kartki pocztowe, gazety, broszury, ulotki oraz inne pamiątki. Po otrzymaniu „wiadomości” organizatorzy projektu zdigitalizują, sfotografują oraz przeanalizują wrzucone przez Państwa dokumenty. Jeśli życzysz sobie zwrot powierzonych archiwaliów, poinformuj nas o tym we wrzuconej do skrzynki korespondencji...

 

 

 

Wszystkie dotychczas pozyskane archiwalia za pośrednictwem Skrzynki Poczty Historycznej zobaczysz TUTAJ

 

 

 

Zamontowana ponownie po rocznej przerwe w dniu 20 grudnia 2022 Skrzynka Poczty Historycznej na ścianie dawnego ŻOK-u, pod telebimem

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Prace przy montażu skrzynki

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Skrzynka Poczty Historycznej

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Prace w Agencji Reklamowej Geospace

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 6

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 8

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 1

 

 

 

Odnowiona Skrzynka Poczty Historycznej 10

 

 

 


Przygotował: Matthias, za Fundacja Inicjatywa B, fotografie: Tomasz Nycz