Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 Już niebawem, w sobotę i niedzielę, 17 i 18 maja 2014 roku, Bractwo Zamku Grodno wraz z Gminą Walim pragną zaprosić wszystkich w swoje zamkowe mury. Doskonałą okazją ku temu, będzie kolejna, IX już odsłona Jarmarku Średniowiecznego.

Dla Labiryntariuszy nie jest to pierwsze spotkanie z tą imprezą (link do fotorelacji z zeszłorocznej edycji imprezy), przez co z pełną odpowiedzialnością możemy zagwarantować Wam ogromną ilość atrakcji.

Odwiedzający będą mogli między innymi obejrzeć średniowiecznych rzemieślników przy pracy, a także nabyć ich produkty. Będzie można wybierać między innymi w miodach, historycznych ozdobach, czy uzbrojeniu. Każdy powinien odnaleźć na Jarmarku coś interesującego.

Całej imprezie będą towarzyszyć zmagania członków grup rekonstrukcji historycznej z całej Polski. Zaplanowane są średniowieczne turnieje bojowe rycerskie (walczący w uzbrojeniu z okresu XIII-XVw.), oraz turnieje wojów (wczesne średniowiecze - czasy wikińskie). Przewidziany jest również turniej łuczniczy oraz inne konkurencje z udziałem rekonstruktorów.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie na pewno bitwa. Starcie się wszystkich wojowników i rycerzy na ubitej zamkowej ziemi - kto zwycięży? - tego nie wie nikt. Dla osób stroniących od szczęku metalu przygotowane będą również inne atrakcje.

Zapraszamy na Zamek Grodno w dniach 17-18 maja 2014!

Wstęp na teren imprezy jest darmowy! Płatny jest jedynie wstęp do muzeum, tak jak ma to miejsce na co dzień.

 


 

 

Plakat i program imprezy ze strony grodnozamek.pl
 


 

informacje i zdjęcia ze stron : jarmarksredniowieczny.pl oraz grodnozamek.pl