Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W 2015 roku, kalendarz ułożył się niezbyt korzystnie dla Świdnickiej Giełdy Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Trzy terminy wypadają dokładnie w czasie ważnych świąt :

5 kwietnia 2015 - Niedziela Wielkanocna

3 maja 2015 - Święto Konstytucji 3 Maja

1 listopada 2015 - Wszystkich ŚwiętychPusty Rynek to smutny widok, ale tak niestety będzie wyglądał w pierwszą niedzielę kwietnia i listopada


Wszyscy mieliśmy nadzieję, że giełdy odbędą się w związku z tym w późniejszym terminie. Podobna sytuacja miała miejsce w 2013 roku, gdy pierwsza niedziela stycznia wypadła 6-go w Święto Trzech Króli, przez co giełda odbyła się (z powodzeniem) w drugą niedzielę 13-go (zobacz to TUTAJ).

Niestety spełnia się czarny scenariusz. Jak poinformował nas organizator giełdy : Świdnicki Ośrodek Kultury, zdecydowano, że dwie z nich : w dniach 5 kwietnia i 1 listopada, nie odbędą się.

Decyzja organizatorów argumentowana jest faktem, że zdecydowana większość sprzedawców handluje w innych terminach na innych giełdach, przez co nie są chętni do zmian kalendarza...

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że giełda w maju, odbędzie się mimo święta, zgodnie z planem w pierwszą niedzielę - 3 maja. 

Matthias