Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 27 kwietnia 2017 roku, o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów odbyło się kolejne, drugie czwartkowe spotkanie przy "Regale Pamięci"

Przypominamy, że spotkania odbywać się będą cyklicznie w każdy ostatni czwartek miesiąca...

Następne spotkanie odbędzie się 25 maja 2017 roku o godz. 17.00

 

 

 

spotkanie drugie

 

 

 

 

Fundacja Inicjatywa B oraz Stowarzyszenie Labiryntarium.pl zapraszając na drugie spotkanie przy "Regale Pamięci" w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów, realizowane w ramach projektu: Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów, zachęca do dyskusji na temat Zakładów Materiałów Ogniotrwałych w Zarowie (Szamotownia). Oczywiście mile widziane są pamiątki, które macie w swoich kolekcjach, albumach etc.

Spotkania przy "Regale Pamięci", który powstał na potrzebę projektu : "Biblioteka dziedzictwa kulturowego i historycznego Gminy Żarów", mają na celu promocję archiwizowanych materiałów oraz pozyskanie nowej wiedzy historycznej o terenie Gminy Żarów. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich teraźniejszych i byłych mieszkańców Gminy Żarów, którzy zechcą podzielić się swoją wiedzą lub pamiątkami. W miłej atmosferze, przy kawie lub herbacie - posłuchamy Państwa wspomnień, zeskanujemy przyniesione materiały utrwalając je w formie cyfrowej w celach późniejszej publikacji, poszukamy odpowiedzi na zadane pytania, wspólnie postaramy się zbudować świadomość... Dlatego, jeśli w Twoich szufladach lub albumach rodzinnych, znajdują się jakiekolwiek pamiątki dot. przewodniego tematu spotkania, przyjdź i podziel się swoją wiedzą, która jest bardzo wartościowa dla lokalnej wspólnoty!

Podczas drugiego spotkania, wśród gości byli m. in. Zbigniew Malicki i Marek Wąsowski (autorzy albumu "Wspomnienia o naszym Żarowie"). Tematy rozmów mnożyły się jeden po drugim przez co spotkanie znacznie wydłużyło się w czasie... Nikt jednak nie narzekał, bowiem poruszane tematy były niezwykle interesujące...

 

 

Regał Pamięci, który powstał w ramach projektu "Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów" w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów

 

 

Zachęcamy do odwiedzania Biblioteki Publicznej w Żarowie w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz 17.00!

 

 


Przygotował - Matthias