Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny nabytek w ramach projektu Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Gminy Żarów, to wolumin pochodzący z przedwojennych zbiorów biblioteki zakładowej żarowskiej fabryki chemicznej Silesia. Księga "Chemische Industrie" z 1914 roku, to pięknie oprawiony zestaw czasopism branży chemicznej o tej samej nazwie.

 

Księgę przekazał nam w imieniu żony, Pan Edward Lisiecki, podczas spotkania ósmego przy "Regale Pamięci" (relacja TUTAJ)

 

 

 

Darowiznę przekazała : Pani Elżbieta Lisiecka z Jaworzyny Śląskiej - dziękujemy za wsparcie!

 

 

Warto w tym miejscu przywołać historię pochodzenia owego woluminu. Otóż, Pani Elżbieta mieszka obecnie w Jaworzynie Śląskiej. Podczas spaceru z psem tamże, na klapie pojemnika przeznaczonego na odpady papierowe zauważyła niniejszą książkę... Jest to niezbity dowód, że często pamiątki tego typu, w języku niemieckim, nie znajdują zastosowania w domowych zbiorach, a ich posiadacze w żaden sposób nie są z nimi związani sentymentalnie, dlatego apelujemy - jeśli posiadasz podobne pamiątki i nie są Ci one w niczym potrzebne, przekaż je na "Regał Pamięci:, aby służyły następnym pokoleniom badać przeszłość tych ziem...

 

 

 

 

Książka "Chemische Industrie" z 1914 roku

darowizna33

 

 

 

 

 


 Przygotował : Matthias, fotografował : Tomasz Nycz