Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny nabytek na "Regał Pamięci" w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Kulturowego i Historycznego Ziemi Żarowskiej, to darowizna w postaci rysunków koncepcyjnych autorstwa Ryszarda Waldemara Zamorskiego, twórcy wałbrzyskiej i żarowskiej rzeźby „Akt”, stworzonej pod koniec lat 70-tych XX wieku. Szkice projektowe przedstawiają w różnej perspektywie żarowską „Nagą Pannę” (odpowiedniczkę rzeźby wałbrzyskiej – „Mokrej Panny”), która odręcznie narysowana w różnych pozach, widnieje na 6 stronach, 3 kartek szkicownika artysty.

 

 

 

Darowiznę przekazał Pan Jan Zamorski z Wrocławia, syn Ryszarda Waldemara Zamorskiego, twórcy żarowskiej "Nagiej Panny" (zwanej dawniej jako Stasia) - serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Rysunki trafiają do szyflady : „Gazety oraz Reklamy”.

 

 

 

Strona 1

darowizna78 (1)

 

 

 

Strona 2 - panna z parasolem na jednym z poniższych szkiców była inspiracją do projektu (który wykonał Maciej Wabik z Labiryntarium.pl) parasola (który wykonała firma Martech z Żarowa) dla żarowskiej Nagiej Panny... Naszkicowana strzelba była zapewne przerywnikiem w pracy

darowizna78 (1)

 

 

 

Strona 3 - były także jak widzimy poniżej, opcje pozy półleżącej

darowizna78 (1)

 

 

 

Strona 4

darowizna78 (1)

 

 

Strona 5

darowizna78 (1)

 

 

 

Strona 6

darowizna78 (1)

 

Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłączne korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

 


Przygotował : Matthias