Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny nabytek w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa, który trafi na Regał Pamięci to darowizna w postaci kolekcj 8 fotografii, pochodzącj z prywatnego albumu rodzinnego mieszkańca Żarowa, który odwiedzając otwarcie dwóch wystaw plenerowych fotografii archiwalnej z lat 1950-1980 przy Nefrycie w Żarowie, obiecał nam ich przekazanie za pośrednictwem żarowskiej biblioteki i dokonał tego. Kiedy jednak chcieliśmy oddać zdjęcia, Pan zgodził się, aby pozostały one na Regale Pamięci! Bardzo dziękujemy!!! Dziękujemy również Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Żarów, za przyjmowanie i czasem skanowanie fotografii przyniesionych przez mieszkańców miasta. Przekazane na Regał Pamięci fotografie z lat 60-tych i 70-tych XX wieku przedstawiają : Kino Świt, nieistniejący szereg budynków na przeciw Żarowskiej poczty, wyjątkową karetę (karawan pogrzebowy) na ulicach Żarowa, personel żarowskiego szpitala podczas pochodu pierwszomajowego, konik fotografa Józefa Babica i skałka w Parku Miejskim...

 

  

Darowiznę przekazał : mieszkaniec Żarowa pragnący zachowac anonimowość, serdecznie dziękujemy!

 

 

Zdjęcia trafią do szuflady: „Fotografie / Pocztówki”.

 

 

 

Wyjątkowy karawan - kareta z zaprzęgiem konnym, oraz kondukt żałobny zmierzający w kierunku cmentarza, na ulicy Armi Krajowej (wtedy Armii Czerwonej) na tle wejścia do Kina Świt i fragmentu ulic Krasińskiego i Mickiewicza, lata 60-te XX wieku. Czy ktoś posiada wiedzę do kogo należała kareta?

zestaw42 (1)

 

 

 

Wyjątkowy karawan - kareta z zaprzęgiem konnym, oraz kondukt żałobny zmierzający z ulicy Dworcowej w kierunku żarowskiego kościoła, na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Armi Krajowej (wtedy Armii Czerwonej) i Mickiewicza na tle nieistniejącego budynku na przeciw żarowskiej poczty ze sklepem WARZYWA i DOM KSIĄŻKI, lata 60-te XX wieku. Czy ktoś posiada wiedzę jaki sklep mieścił się wtedy pomiędzy warzywniakiem a księgarnią?

zestaw42 (1)

 

 

 

Wyjątkowy karawan - kareta z zaprzęgiem konnym, oraz żałobnicy na cmentarzu w Żarowie

zestaw42 (1)

 

 

 

Personel żarowskiego szpitala podczas pochodu pierwszomajowego, lata 60-te XX wieku

zestaw42 (1)

 

 

 

Personel żarowskiego szpitala podczas pochodu pierwszomajowego, lata 60-te XX wieku, napis na drugim transparencie brzmi : "Precz z atomem, bronią masowej zagłady"

zestaw42 (1)

 

 

 

Personel żarowskiego szpitala podczas pochodu pierwszomajowego, lata 60-te XX wieku. Napis na transparencie brzmi : "Wychowamy nasze dzieci na patriotów Polski Ludowej i kochających pracę miłujących pokój!"

zestaw42 (1)

 

 

 

Młodzi mężczyźni z konikiem fotografa Józefa Babica na skwerku (dziś parking) przy ulicy Mickiewicza w Żarowie, na przeciw jego dawnej pracowni fotograficznej, lata 60-te XX wieku

zestaw42 (1)

 

 

 

Kobieta z dziećmi na skałce w Parku Miejskim w Żarowie, lata 70-te XX wieku, lata 60-te XX wieku

zestaw42 (1)

 

 

 

 


Przygotował : Matthias