Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny zakup za kwotę 25,98 zł, pochodzący z aukcji internetowej, to świadectwo ukończenia szkoły w Łażanach w 1896 roku, przez Paula Sauera, urodzonego 18 lutego 1882 roku w Łażanach (Laasan, wówczas powiat strzegomski), który rozpoczął naukę 28 marca 1888 roku w tej samej szkole. Opuścił szkołę po wypełnieniu zgodnie z prawem obowiązku szkolnego.

 

 

Zakup możliwy był dzięki datkom : mieszkanki Żarowa pragnącej zachować anonimowość (25,98 zł) - składamy serdeczne podziękowania za wsparcie.

 

 

Wkrótce zdjęcia zobaczyć będzie można na "Regale Pamięci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarowie, w szufladzie "Mapy, Dokumenty"

 

 

 

 

 

zakup46

 

 

 

 

 

Poniżej przedstawiamy tłumaczenie osiągnięć Paula Sauera :

Pilność i zachowanie : dobre
Uczęszczanie do szkoły : regularne
Poprzednia szkoła : –
Inne oceny : religia, czytanie, gramatyka, ortografia, kaligrafia, rachowanie, geometria, rysowanie, geografia, historia, historia naturalna, nauki przyrodnicze, śpiew, gimnastyka : dobre

I dalej…

Zaświadcza się wyżej wymienionemu uczniowi, że tenże został wykreślony z tutejszego rejestru uczniów. Łażany, 28 marca 1896 r. Podpisy nauczycieli: Burkert, Klose. Poświadczył 28 marca 1896 r. w Piotrowicach inspektor szkolny Kluge.

 

Tłumaczenie : Zbigniew Malicki

 

 

 


Przygotował : Matthias