Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejnym nabytkiem na "Regał pamięci" jest pocztówka Braunkoholenwerke Saarau 1909 r. (kopalnia węgla brunatnego w Żarowie), którą pozyskano na aukcji Allegro za kwotę 180,00 zł. Unikatowa kartka pocztowa przedstawia „Consolidirte Saarau’er Braunkoholenwerke”, czyli Skonsolidowane Żarowskie Zakłady Węgla Brunatnego w Żarowie. Niniejszy zakład oferował – wg posiadanej przez Bibliotekę Dziedzictwa reklamy – produkty z węgla brunatnego na opał i dla przemysłu, węgiel brunatny niesortowany i przesiany oraz brykiet salonowy i przemysłowy. Reklamę, którą zakupiliśmy w 2017 roku można zobaczyć na Naszej stronie oraz na Regale pamięci w szufladzie: „Gazety oraz Reklamy”.

Rewers pocztówki zawiera następujące informacje: Kartka pocztowa została wysłana wg owalnego stempla poczty kolejowej z Breslau (Wrocławia) 25 marca 1909 roku. Kartka została wydana przez A. Schuch, Saarau w 1907 roku.

 

 

Zakup był możliwy dzięki wpłacie : Wojciech Kluba (50,00 zł), Marek Zywer (50,00 zł) oraz Agnieszka i Krzysztof Hennig (80,00 zł), za co serdecznie dziękujemy!

 

 

Kartka trafia na Regał pamięci do szuflady : „Fotografie / Pocztówki”.

 

 

 

Awers kopalnia węgla brunatnego w Żarowie

zakup82a

 

 

 

Rewers : adres odbiorcy, znaczek i stempel poczty kolejowej, oraz tekst korespondencji

zakup82b

 

 

 

 


Przygotował  Matthias