Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny nabytek w ramach projektu Biblioteka Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej, który trafia na Regał Pamięci, to kartka pocztowa zakupiona za kwotę 100 zł od prywatnego kolekcjonera, datowana w/g stempla poczty Saarau (w Żarowie) na 24 lipca 1908 roku, została zaadresowana do „Posen III” . Pocztówka przedstawiająca skrzyżowanie ulic: Schweidnitzerstrasse (Świdnicka, dziś ul. Armii Krajowej) i Freiburgerstrasse (Świebodzicka/Świebodzka, dziś ul. Wojska Polskiego) w roli głównej z budynkiem nr 51 przy Armii Krajowej została wydana przez: Verlag. A. Schuch, Saarau.

 

Zakup możliwy był dzięki wsparciu : Wojciech Majstrzyk (60,00 zł) oraz Maria Stabińska-Orman (40,00 zł), za co bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Zdjęcia trafią do szuflady : „Fotografie / Pocztówki”

 

 

 

Awers pocztówki przedstawia zbieg ulic Schweidnitzerstrasse (Świdnicka, dziś ul. Armii Krajowej po lewej) i Freiburgerstrasse (Świebodzicka/Świebodzka, dziś ul. Wojska Polskiego po prawej), oraz centralnie budynek nr 51 przypisany do Armii Krajowej widziane od placu przed obeznym Urzędem Miasta w Żarowie

zakup129 (1)

 

 

 

Rewers z tekstem korespondencji (niestety, ze względu na trudny charakter pisma bez tłumaczenia), oraz adres odbiorcy w Poznaniu, który znajdował się wówczas pod pruskim zaborem

zakup129 (2)

 

 

 

 Pobierz zdigitalizowany, kompletny dokument
Prezentowany dokument posiada licencję CC-BY-NC-SA 3.0 PL: Wolne licencje Creative Commons: możliwość nieograniczonego, nieodpłatnego i niewyłącznego korzystania z dzieła, aczkolwiek z wyraźnym zapisem o pochodzeniu dokumentu.

TUTAJ

 

 

 


Przygotował : Matthias