Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Świdniczanie, oraz liczni mieszkańcy powiatu świdnickiego, znają, doceniają i odwiedzają cyklicznie "swoją giełdę". My także. Tak się jednak złożyło, że my jako pierwsi postanowiliśmy i cyklicznie dokumentujemy wydarzenia związane ze świdnicką giełdą już od końca 2012 roku. Na naszej stronie znajdziesz fotorelacje z poszczególnych, comiesięcznych edycji giełdy w osobnym menu o nazwie : Giełdy Staroci/ Świdnicka Giełda Staroci. Nie stronimy od odwiedzin innych giełd organizowanych w całym kraju. Relacje z takich przypadkowych odwiedzin (nie będziemy ich robić cyklicznie) zamieszczamy w dziale : Giełdy Staroci/ Inne Giełdy Staroci. Dla fanów giełdy staroci prowadzimy dodatkowo osobną stronę na Facebook'u o nazwie Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości, do odwiedzania której serdecznie zachęcamy.

 

 

 

UWAGA! Jeśli jesteś miłośnikiem giełdy staroci w swoim mieście, odwiedzasz ją cyklicznie i fotografujesz, zostań jej promotorem i redaktorem cyklu dotyczącego Twojej giełdy. Twoja fotorelacja zostanie opublikowana w odrębnym, stworzonym dla Twojej giełdy dziale na stronie www.labiryntarium.pl, oraz linkowana do strony na Facebook'u. Prosimy o aktualizowanie poniższych danych, i informowanie nas o powstających nowych giełdach na terenie Dolnego Śląska...

 

 

 

Rynek, Świdnica - widok z Wieży Ratuszowej na stragany ze starociami przy wylocie ulicy Grodzkiej

 

 

 

Świdnicka Giełda jest jedną z najważniejszych w regionie, ale należy wiedzieć, że miłośnicy tego typu imprez nie są skazani na oczekiwanie cały miesiąc na kolejną giełdę, bo nie jest ona jedyna. Poniżej publikujemy listę miast (w porządku alfabetycznym), w których odbywają się podobne giełdy. Mamy nadzieję, że tym, którym do tej pory daleko było do Świdnicy z jej wspaniałą giełdą, otworzą się nowe perspektywy, i już bez zazdrości, będą mogli cieszyć się własną. Inni być może poszerzą swoje "terytoria poszukiwań skarbów".

 

 

 

ŚWIDNICA


Zestawienie rozpoczynamy od Giełdy Staroci Numizmatów i Osobliwości w Świdnicy, która odbywa się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Jeśli zdarzy się, że w pierwszą niedzielę miesiąca wypada święto, giełda przekładana jest przeważnie na drugą niedzielę, ale zawsze warto to sprawdzić na naszym profilu Świdnicka Giełda Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Zwiedzającym zalecamy odwiedzanie świdnickiego rynku w godzinach od 8.00 - 14.00, natomiast wszyscy chcący wystawiać na sprzedaż eksponaty muszą wiedzieć, że wjazd do rynku możliwy jest od godziny 6.00 (od ulicy Kotlarskiej), lub pieszo z każdej strony.

- organizator : Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43, 58-100 Świdnica, telefony : 74 851 56 57 lub 74 852 29 78, fax : 74 851 56 61, www.sok.com.pl, mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- miejsce : Rynek, Świdnica

 

 

 

BOLESŁAWIEC


Giełda Kolekcjonerska odbywa się zawsze w trzecią niedzielę miesiąca.

- miejsce : Plac Piłsudskiego (niedaleko Rynku)

- organizator : Bolesławieckie Stowarzyszenie Kolekcjonerów i Miłośników Historii Miasta, ul. Tyrankiewiczów 2, 59-700 Bolesławiec, tel. 601-571-335

 

 

 

BYSTRZYCA KŁODZKA


Bystrzycki Jarmark Staroci - tylko raz w roku (czerwiec) : w 2016 roku odbędzie się w dniu 4 czerwca (sobota) od godz. 8.00

- miejsce : Plac Wolności

- informacja : wstęp wolny, opłata dla wystawców - 10 (dziesięć) złotych. Bliższe informacje u organizatora - pan Jarek Zygmnanowski - telefon 604 261 713

 

 

 

CHOJNÓW


Chojnowski Retro Bazarek - pięć razy w roku (maj, czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) ostatnia niedziela miesiąca od godz. 8.00

- miejsce : Plac Zamkowy

- informacja : Bliższe informacje u organizatora - www.facebook.com/chojnowski.retro.bazarek

 

 

 

JAWOR


Giełda Staroci, Rzemiosła i Różności, odbywa się zawsze w każdą ostatnią niedzielę miesiąca.

- miejsce : plac przed ratuszem

- organizator : Stowarzyszenie „Zamek Piastowski” w Jaworze

 

 

 

JELENIA GÓRA


..:: 1 ::..

Karkonoska Giełda Kolekcjonerska - ostatnia niedziela miesiąca od kwietnia do października w godz. 8.00 - 14.00

- miejsce : Plac Ratuszowy

- informacja : Sklep Filatelistyczny - Kolekcjonerski U Benia, ul. Długa 11, tel: (75) 75-25-403, 601 543 615

 

 

..:: 2 ::..

Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości - tylko raz w roku (wrzesień) : w roku 2016 odbędzie się w dniach 24 - 25 września 9.00 - 18.00

- miejsce : Plac Ratuszowy

- organizator : Osiedlowy Dom Kultury, 58-506 Jelenia Góra, ul. K. Trzcińskiego 12, tel. 75/75 31 831, fax 75/75 410 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.odk.karkonosze.com. Więcej na stronie poświęconej jarmarkowi : www.jarmarkstaroci.com.

 

 

..:: 3 ::..

Jarmark Klasztorny w Cieplicach (Cieplicka Giełda Staroci Przyrodniczo-Uzdrowiskowych) - raz w roku w maju, podczas Wiosny Cieplickiej. Celem giełdy jest umożliwienie wystawienia i sprzedaży przez kolekcjonerów i zbieraczy ciekawych, historycznych przedmiotów różnego rodzaju związanych z przyrodą t.j: preparatów dermoplastycznych zwierząt, poroży, muszli, koralowców, skamieniałości itp., a także wyrobów rzemiosła i dzieł sztuki, do których wykonania inspiracją była przyroda, oraz pamiątek i przedmiotów związanych z funkcjonowaniem uzdrowisk, szczególnie Uzdrowiska Cieplice.

- miejsce : posesja Muzeum w Zespole Pocysterskim w godz 9.00-17.00,

- organizator : Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze, ul. Cieplicka 11A, 58-560 Jelenia Góra, tel. 75 75 515 06,

 

 

 

KAMIENNA GÓRA


Jarmark Staroci - ostatnia sobota miesiąca oprócz grudnia od godz. 9.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Kus-Kus, tel: 661-715-828,

 

 

 

KŁODZKO


Targi Staroci - dwie imprezy w roku ogłaszane w kalendarzu na stronie muzeum

- miejsce : teren wokół muzeum, ul Łukasiewicza

- organizator : Muzeum Ziemi Kłodzkiej, www.muzeum.klodzko.pl, tel: (74) 86-73-570, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LĄDEK ZDRÓJ


GIEŁDA STAROCI - trzeci weekend miesiąca

- miejsce : Rynek

- organizator : Centrum Kultury i Rekreacji, www.ladek.pl, tel. tel.74 8146562, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LEGNICA


Legnicki Jarmark Staroci - druga niedziela miesiąca w godz. 6.00 - 15.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Towarzystwo Miłośników Legnicy  "PRO LEGNICA", www.pro.legnica.pl, 59-220 Legnica, Rynek 5/6 I p. telefon: 76 852 59 48, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

LUBAŃ


TARGI KOLEKCJONERSKIE - trzecia sobota miesiąca w godz. od 7.00 - 15.00

- miejsce : Galeria Łużycka w Lubaniu, ul.Rynek-Sukiennice 38

- organizator : Łużyckie Centrum Rozwoju, www.lcr.net.pl, www.luban.pl, tel: (75) 722-25-41, (75) 646-53-85, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

 

 

 

OLEŚNICA


Oleśnicka Giełda Staroci i Militariów - trzecia niedziela miesiąca w godz. 5.00 - 22.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Urząd Miasta Oleśnica, tel. 602-552-301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

ŚWIEBODZICE


Świebodzicką Giełdę Staroci i Różności - każda pierwsza sobota miesiąca 8.00 - 14.00

- miejsce : Rynek

- organizator : Wydział Promocji Urzędu Miasta

 

 

 

WAŁBRZYCH


Wałbrzyska Giełda Staroci - każda druga sobota miesiąca

Uwaga ! Sprzedaż zwolniona z opłat targowych, pozwolenie na wjazd samochodami do rynku.

- miejsce : Rynek

- organizator : Urząd Miejski w Wałbrzychu, Biuro Promocji Miasta, www.um.walbrzych.pl, tel. (74) 665 51 07,

 

 

 

WROCŁAW


..:: 1 ::..

Hala Stulecia - Targ Staroci „Pod  Iglicą”, terminy będą pojawiać się na stronie www.halastulecia.pl

Wstęp Wolny !!!

 

 

..:: 2 ::..

GIEŁDA KOLEKCJONERSKA - każda niedziela od godziny 7:30 do 12:30.

- miejsce :  Plac Dominikański 6, wejście przez plac parkingowy przy budynku od strony ulicy K. Janickiego (vis a vis Galerii Dominikańskiej), sala konferencyjna nr 210 na II piętrze (w budynku jest czynna winda)

- organizator : Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Znaczka Pocztowego i Zarząd Stowarzyszenia Kolekcjonerów we Wrocławiu,

 

 

..:: 3 ::..

WROCŁAWSKA KRAJOWA WYSTAWA KOLEKCJONERSKA - raz w roku,

- miejsce : ul. Tęczowa Dom Kultury Kolejarz, www.sk.wroclaw.pl

 

 

..:: 4 ::..

Targi kolekcjonerskie, antyków i staroci - każda trzecia sobota miesiąca w godz. 06.00-14.00, oraz ostatni czwartek miesiąca.

- miejsce : Zajezdnia Dąbie, ul. Tramwajowa 1-3, 

 

 

 

ZGORZELEC


Jarmark Staroci - od marca do listopada wszystkie soboty, (bez opłat placowych), w godz:8.00-16.00,

- miejsce : Zgorzelec Łagów, ul.Jeleniogórska

- organizator : tel:609-899-740

 

 

 

Jeśli znasz inne, nie wymienione tutaj giełdy odbywające się cyklicznie na terenie Dolnego Śląska, daj nam znać za pośrednictwem formularza kontaktowego.

 

 


Przygotował : Matthias