Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Żarów i okolice

gmina : Żarów

powiat : świdnicki

województwo : dolnośląskie

 

 

Tym razem trzy zdjęcia z końca lat 60-tych. Dziękujemy serdecznie za udostępnienie zdjęć Panu Piotrowi Kozłowskiemu.

 

To dzięki Wam rozrasta się Cyfrowe Archiwum Lokalne, więc bardzo prosimy o więcej takich pamiątek. Wszystkie zdjęcia zostaną skopiowane i zwrócone właścicielom bez żadnego dla nich uszczerbku. Jest to kolejny zestaw fotografii który trafił w nasze ręce, pozostałe można zobaczyć w dziale Cyfrowe Archiwum Lokalne w serii "Fotografie miasta i okolic z prywatnych albumów, oraz tematycznych publikacjach TUTAJ. Proszę zwrócić uwagę, ilu ciekawostek możemy dowiedzieć się z takiej dokumentacji zalegającej w prywatnych archiwach...

 

 

W pierwszej kolejności zdjęcie niezapomnianego konika fotografa Józefa Babica, którego zakład fotograficzny znajdował się na ul.Mickiewicza. Inne zdjęcia tego rekwizytu publikowaliśmy wcześniej w cz.VII i IX.

 

Poniżej dwa zdjęcia z pogrzebu z końca lat 60-tych. Pochód przemieszcza się ul. Armii Krajowej, w tym czasie Armii Czerwonej.

 

Widoczna kostka na drodze. Także nie każdy pamięta sklep meblowy w miejscu obecnego sklepu sieci "Eko". Obok także sklep "Mięso i wędliny", w miejscu Zakładu fryzjerskiego.

 

Ulica Armii Krajowej, kondukt pogrzebowy zmierzający w stronę kościoła, w tle budynki nr 28 i dalej 26 (a, b, c,)

 

 

Zachęcamy do podzielenia się z innymi małą częścią historii, tej swojej, czy najbliższych, aby odbudować to co zapomniane w historii wspólnej.

 


Przygotował: Christophorus