Drukuj
Nadrzędna kategoria: Regiony
Kategoria: Imbramowice (niem. Ingramsdorf)
Odsłony: 2235

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Imbramowice (niem. Ingramsdorf)

gmina : Żarów

powiat : Świdnica

województwo : dolnośląskie


Spis przedwojennych mieszkańców Imbramowic (niem. Ingramsdorf) w/g historycznych ksiąg na : adressbuecher.genealogy.net (A-K)


Nazwisko Imię Tytuł Status rodzinny Zawód Adres Rok
Albrecht Heinrich

Hausbesitzer 4 1910
Alscher Hermann

Rentner Russenhaus 1942
Alscher Hermann

Arbeiter
1929
Anders Robert

Ziegeleiarbeiter 29 1942
Anders Robert

Arbeiter
1929
Arnold Paul

Bahnhofswirt
1929
Arnold Selma

Bahnhofswirtin Stationsgebäude 1942
August Gustav

Rentner Oberhof 1942
August Gustav

Ackerkutscher
1929
Auschner Alfred

Schmied 32 1942
Auschner Gustav

Arbeiter
1929
Auschner Oswald

Kesselheizer 32 1942
Auschner Oswald

Heizer
1929
Bachmann Hermann

Hilfsweichenwärter Beamtenhaus 1942
Bachmann Hermann

Eisenbahnarbeiter
1929
Barthel Hermann

Arbeiter
1929
Bartke Josef

Telegraphenarbeiter
1929
Bartsch Anna
Witwe

1929
Bartsch Franz

Rb.-Arbeiter 17 1942
Bartsch Franz

Eisenbahnarbeiter
1929
Bartsch Reinhold

Rb.-Bediensteter Beamtenhaus 1942
Bartsch Reinhold

Eisenbahnbediensteter
1929
Bauer Paul

Kaufmann
1929
Baumann Wilhelm

Arbeiter
1929
Becker Franz

Schneider
1929
Becker Paul

Landarbeiter 53 1942
Becker Paul

Arbeiter
1929
Beer Ernst

Aufseher
1929
Beilich Karl

Rentner 17 1942
Beitlich Karl

Arbeiter
1929
Bereska Johann

Rangiermeister a.D. 36 1942
Bergel Albert

Gastwirt
1929
Bergel Pauline

Gastwirtin 10 1942
Berger Friedrich

Amtsvorsteher
1942
Berger Fritz



1929
Berger Reinhold

Stellmachermeister 7 1942
Berger Reinhold

Stellmacher
1929
Berner Berthold

Schneidermeister
1929
Berner Bertold

Stromgelderheber 10 1942
Blaschke Emma

Häuslerin 41 1942
Blaschke Emma
Witwe

1929
Bleicher Luise
verw. Stellenbesitzer
1929
Bleicher Richard

Landwirt 45 1942
Bleil Erna

Diakonisse
1929
Bleil Paul

Weichenwärter Beamtenhaus 1942
Blüschke Josefa
Witwe

1929
Bohnert Bernhard

Lehrer
1929
Bönsch Ernst

Molkereigehilfe 5 1942
Bönsch Josef

Ackerkutscher 24b 1942
Bönsch Josef

Arbeiter
1929
Bönsch Paul

Arbeiter 24b 1942
Bönsch Paul

Arbeiter
1929
Brückner Anna


9 1942
Brückner Anna
verw. Stellenbesitzer
1929
Deutschländer Ernst

Kutscher 24b 1942
Deutschländer Ernst

Ackerkutscher
1929
Dorn Hermann

Schrankenwärter 39a 1942
Dorn Hermann

Arbeiter
1929
Drescher Emma

Rentnerin
1929
Dutsch Ernst

Ackerkutscher 24b 1942
Dutsch Fritz

Zimmermann
1942
Dutsch Fritz

Zimmerer
1929
Dutsch Hermann

Straßenwärter 30a 1942
Dutsch Paul

Arbeiter 15 1942
Dutsch Pauline

Rentnerin 27a 1942
Eckert Gustav

Maschinenführer Inselhaus 1942
Eichler Pauline

Rentnerin Inselhaus 1942
Eifler August

Rentner 29 1942
Eifler August

Postschaffner
1929
Engebicht Herbert

Buchhalter
1929
Engwicht Herbert

Angestellter 23b 1942
Exner Alfred

Posthelfer
1942
Exner Josef

Hilfsweichenwärter
1942
Exner Paul

Landwirt 12 1942
Exner Paul

Stellenbesitzer
1929
Feige Berthold

Brenner
1929
Feige Martha

Rentnerin Tonwerke 1942
Felsmann Hermann

Hausbesitzer
1929
Felsmann Pauline

Rentnerin 23 1942
Förster Heinrich

Bauer 8 1942
Förster Heinrich

Stellenbesitzer
1929
Förster Pauline

Rentnerin 36b 1942
Franke Hermann

Hausbesitzer 3 1910
Franz Heinrich

Rentner Oberhof 1942
Fuchs Emil

Oberinspektor
1929
Fürle Anna

Landarbeiterin Oberhof 1942
Fürle Hermann

Arbeiter
1929
Fürle Hermann

Landarbeiter
1942
Gaber Wilhelm

Rb.-Betr.-Assistent Beamtenhaus 1942
Gazmanga Richard

Arbeiter
1929
Gazmanga Richard

Rammer 7 1942
Gebauer Luise

Diakonisse
1929
Gebauer Luise

Diakonisse 21 1942
Geerge Alfred

Gutsbesitzer
1929
Geerge Richard

Stellenbesitzer
1929
George Alfred

Fleischbeschauer 5 1942
George Bertold

Landwirt 17 1942
Geyer Friedrich

Melkermeister Mittelhof 1942
Giehl August

Straßenwärter Zollhaus 1942
Giehl Ernst

Arbeiter
1942
Giehl Johann

Rentner 24b 1942
Gietel Hermann

Arbeiter 24b 1942
Glaß Gustav

Fahrradhändler
1929
Glaß Pauline


25b 1942
Glaß Wilhelm

Elektromeister 25b 1942
Glaß Wilhelm

Elektro-Installationsmeister
1929
Grabsch Karl

Schrankenwärter
1929
Grabsch Karl

Schrankenwärter 5 1942
Grämmel Hermann

Stellenbesitzer
1929
Grämmel Max

Landwirt 4 1942
Grämmel Paul

Müller
1929
Gruhn Emil

Schmiedemeister
1929
Gruhn Emil

Schneidermeister 10 1942
Grundmann Paul

Straßenwärter Zollhaus 1942
Grunwald Anna

Arbeiterin
1929
Grunwald Anna

Landarbeiterin Oberhof 1942
Gühl Ernst

Arbeiter
1929
Gühl Johann

Kriegsinvalide
1929
Güsel Hermann

Arbeiter
1929
Hamann Hermann

Arbeiter
1929
Hamann Josef

Landarbeiter Inselhaus 1942
Hamann Josepha

Rentnerin
1942
Hamann Wilhelm

Maschinenführer
1929
Hanschke Josef

Arbeiter
1929
Hanschke Karl

Arbeiter
1929
Hansel Wilhelm

Schmiedemeister
1929
Hansel Wilhelm

Schmiedemeister 32 1942
Härtel Paul

Ackerkutscher Mittelhof 1942
Härtel Pauline

Rentnerin 29 1942
Härtel Richard

Landarbeiter Oberhof 1942
Härtel Wilhelm

Oberweichenwärter a.D.
1929
Härtel Wilhelm

Oberweichenwärter a.D. 31 1942
Hartrumpf Paul

Eisenbahnbediensteter
1929
Hartrumpf Paul

Eisenbahnbediensteter 34b 1942
Hauschke Karl

Arbeiter 29 1942
Häusler Erich

Landwirt
1929
Heiber Alfred

Landwirt
1929
Heinrich Friedrich

Stellenbesitzer
1929
Heinrich Gustav

Arbeiter
1929
Heinrich Gustav

Ziegeleiarbeiter 50 1942
Heinrich Kurt

Landwirt 31 1942
Herda Albert

Sattler
1929
Herda August

Stellenbesitzer
1929
Herda Georg

Tischler
1929
Herda Paul

Landwirt
1929
Herda Reinhold

Bäckermeister
1929
Herda Reinhold

Bäckermeister 22 1942
Hertbitschke Richard

Landarbeiter Dominium 1942
Herzig August

Eisenbahnassistent a.D.
1929
Herzig Pauline

Rentnerin 27a 1942
Herzig Wilhelm

Eisenbahnassistent a.D.
1929
Herzig Wilhelm

Schmied
1929
Heyber Adolf

Arbeiter 39a 1942
Heydebrandt, von Ernst

Rittmeister a.D.
1929
Hipler Paul I

Arbeiter 17 1942
Hipler Paul I

Arbeiter
1929
Hipler Paul II

Arbeiter 60 1942
Hipler Paul II

Arbeiter
1929
Hofbauer Konrad

Tischler 19 1942
Hoffmann Bruno

Oberbahnhofsvorsteher
1929
Hoffmann Hermann

Stellenbesitzer
1929
Hoffmann Paul

Ziegelbrenner 15 1942
Hoffmann Paul

Arbeiter
1929
Hoffmann Pauline

Rentnerin 36 1942
Hübner Paul

Kutscher Mittehof 1942
Hübner Paul

Arbeiter 16 1942
Huhn Auguste

Rentnerin 34 1942
Huhn Gustav

Arbeiter
1929
Huhn Gustav

Ziegeleiarbeiter 31 1942
Huld Fritz

Landwirt 14 1942
Huld Hermann

Fleischermeister 31 1942
Huld Richard

Stellenbesitzer
1929
Huld Richard

Landwirt 11 1942
Huld Wilhelm

Fleischermeister
1929
Huld Wilhelm

Fleischermeister 31 1942
Ilchmann Maria
verw. Stellenbesitzer
1929
Ilchmann Martha

Landwirtin 44 1942
Jäckel Fritz

Schneidermeister
1929
Jäckel Fritz

Schneider 22 1942
Jäckel Kurt

Bäckermeister 29 1942
Jahndel Josef

Postassistent
1929
Jung Agnes
Witwe
46 1942
Jung Heinrich

Invalide
1929
Jung Heinrich

Landwirt 47 1942
Jung Heinrich

Rentner 24b 1942
Jung Josef

Postschaffner
1929
Jungnitsch Paul

Korbmachermeister
1929
Jungnitsch Paul

Korbmacher
1929
Jungnitsch Paul

Landwirt 16 1942
Kabitzke Ernst

Lohngärtner
1942
Kallert Gustav

Ackerkutscher Mittelhof 1942
Kallert Hermann

Arbeiter Triebweg 1942
Kanzog Fritz

Schuhmachermeister
1929
Kanzog Fritz

Schuhmacher 10 1942
Keller Wilhelm

Arbeiter 35a 1942
Kelter Gerhard

Metalldreher
1929
Kietzlich Elisabeth

Ziegeleiarbeiterin 60 1942
Kindler Fritz

Arbeiter 35b 1942
Kindler Paul

Maurer
1929
Kindler Paul

Maurer 35b 1942
Kirste Florus

Gutsbesitzer 6 1910
Kladny Heinrich

Rangieraufseher Beamtenhaus 1942
Klar Hedwig

landw. Arbeiterin Oberhof 1942
Klar Paul

Ackerkutscher 24b 1942
Klar Richard

Telegraphenarbeiter
1929
Klenner Josef

Postagent 23 1942
Klepatsch Hermann

Arbeiter
1929
Klepatsch Hermann

Fabrikarbeiter 35b 1942
Klingberg Agnes

Arbeiterin 29 1942
Kluge


Schaffer
1929
Knoll Erich

Arbeiter 15 1942
Knoll Hermann

Arbeiter
1929
Knoll Hermann

Bahnarbeiter 39a 1942
Knorn Paul

Stellenbesitzer
1929
Knorn Paul

Landwirt 25 1942
Kober Hans

Zimmermann 8 1910
König Paul

Pfarrer
1929
König Paul

Pfarrer 52 1942
Koschel Erna

Rentnerin 23 1942
Koske Hermann

Aufseher Mittelhof 1942
Kräer Otto

Gutsbesitzer 1 1910
Kramer Gerhard

Schlosser 27a 1942
Krasniewski Erich

Arbeiter 36 1942
Krause Martha



1942
Krems Emilie

Rentnerin 48 1942
Krems Emma

Schneiderin
1929
Krems Emma

Rentnerin 40 1942
Kretzschmar Wilhelm

Böttchermeister 8 1910
Kriegel Wilhelm

Arbeiter 50 1942
Krügel Wilhelm

Arbeiter
1929
Kühn Adalbert

Gutsbesitzer 7 1910
Kupke Oswald

Tischler
1929
Kureck Johann

Traktor-Führer Dominium 1942


Witwe - wdowa

Rentnerin - emerytka, rencistka

verw. – verwitwet wdowa; wdowiec

Maschinenschlosser - ślusarz maszynowy, narzędziowy

Maurer - murarz

Fabrikarbeiter - pracownik fabryczny

Arbeiter - pracownik, robotnik

Stellenbesitzer - zarządca gospodarstwa?

Aufseher - strażnik, dozorca

Eisenbahnbediensteter - pracownik kolei

Melker - mleczarz

Landwirt (in) - gospodarz, rolnik



 

Przygotował : Matthias, na podstawie adressbuecher.genealogy.net