Wyszukaj na stronie

Nasz kanał Youtube

Piszą o NAS...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mrowiny (niem. Konradswaldau)

gmina : Żarów

powiat : Świdnica

województwo : dolnośląskie


Spis przedwojennych mieszkańców Mrowin (niem. Konradswaldau) w/g historycznych ksiąg adressbuecher.genealogy.net


Nazwisko Imię Tytuł Status rodzinny Zawód Adres Rok
Achtzehn Auguste

Arbeiterin
1942
Achtzehn Reinhold

Schneider Gemeindehaus 2 1942
Adamietz Alfred

Former Hauptstraße 31a 1942
Adamietz Paul

Metallarbeiter Schweidnitzer Straße 45 1942
Adelt Hermann

Arbeiter Hauptstraße 29 1942
Adelt Reinhold

Arbeiter Hauptstraße 29 1942
Anders Otto

Landarbeiter Rittergut 1941
Anders Pauline
Witwe
Hauptstraße 8 1942
Andersek Franz

Arbeiter Arbeiterhaus 1942
Andersek Franz

Rentner Hauptstraße 10 1942
Andreas Bruno

Lohndruschunternehmer
1941
Andreas Gustav

Bauer 26 1941
Andreas Kurt

Kraftwagenführer 2 1941
Andreas Paul

Bauer 26 1941
Arlt Albert

Schmiedemeister Arbeiterhaus 1942
Arlt Bruno

Landarbeiter Rittergut 1941
Arlt Hedwig

Rentnerin 18 1941
Arlt Hermann

Landarbeiter 13 1941
Arlt Josef

Landarbeiter 24 1941
Auschner Gustav

Arbeiter Blümelhaus 1942
Baier Richard

Arbeiter Hauptstraße 26b 1942
Barthel Reinhold

Ackerkutscher Arbeiterhaus 1942
Bartsch Herbert

Arbeiter Dorfstraße 8 1942
Bartsch Paul

Schmied alte Schule 1942
Bastin Robert

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Batke Emma

Arbeiterin Dorfstraße 1942
Bäusch Gerhard

Angestellter Siedlung 1942
Beer Wilhelm

Maurer Gemeindehaus 1 1942
Behrendt Hermann

Elektromeister Blümelhaus 1942
Beier Hermann

Rentner Hauptstraße 20 1942
Beitlich Adolf

Arbeiter Hauptstraße 25 1942
Beitlich Alfred

Arbeiter Hauptstraße 18 1942
Beitlich Paul

Arbeiter Hauptstraße 17c 1942
Berger Otto

Müller- und Bäckermeister 34 1941
Berttermann Wilhelm


Hauptstraße 22 1942
Blichmann Paul

Arbeiter Hauptstraße 21 1942
Blümel Gerhard

Arbeiter Siedlung 4 1942
Blümel Gerhard

Rb.-Angestellter Siedlung 1942
Blümel Pauline

Rentnerin Hauptstraße 24 1942
Bockisch Martha
Witwe
Diensthaus 1942
Böhm Wilhelm

Lehrer alte Schule 1942
Brauner August

Arbeiter Hauptstraße 17c 1942
Breuer Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Brieger Ernst

Arbeiter
1942
Brieger Heinrich

Rentner Hauptstraße 18 1942
Brieger Maria

Rentnerin
1942
Brückner Ernestine

Rentnerin
1942
Brückner Hermann

Schlosser Hauptstraße 26b 1942
Bruschwitz Paul

Landwirt 33 1941
Buchwald Paul

Ackerkutscher Arbeiterhaus 1942
Bümel Heinrich

Rentner Hauptstraße 18 1942
Büttner Berta

Rentnerin Hauptstraße 21 1942
Carl Paul

Rentmeister Kr.Dominium 1942
David Friedrich

Landarbeiter 24 1941
Deutschmann Wilhelm

Arbeiter 32 1941
Dierig Alfred

Arbeiter Schweidnitzer Straße 39 1942
Dierig Martha
Witwe
Hauptstraße 21 1942
Dolina Erwin

Friseur 36 1941
Dorn Ernst

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Dorn Hermann

Landarbeiter Gemeindehaus 2 1942
Dorn Paul

Arbeiter Hauptstraße 30 1942
Drescher Hermann

Ackerkutscher Arbeiterhaus 1942
Drescher Wilhelm

Arbeiter Hauptstraße 17c 1942
Dreßler Ottilie

Rentnerin Schweidnitzer Straße 41 1942
Drieschner Heinrich

Schrankenwärter Siedlung 1942
Dutsch Hermann

Stellmachermeister 18 1941
Eckart Auguste

Rentnerin
1942
Eggimann Franziska

Arbeiterin Schäferei 1942
Eichner Gustav

Arbeiter Hauptstraße 27 1942
Eichner Paul

Arbeiter Hauptstraße 26 1942
Eichner Wilhelm

Arbeiter Hauptstraße 34 1942
Eisenberger Gustav

Bauer und Bürgermeister Hauptstraße 8 1942
Ekart Fritz

Arbeiter Schweidnitzer Straße 40 1942
Englisch Erich

Landwirt Beamtenhaus 1942
Erle Selma

Diakonisse Heinrichsgut 1942
Ernst Martha

Arbeiterin Dorfstraße 20 1942
Eschrich Max

Schmiedemeister Hauptstraße 5 1942
Fellendorf Alfred

Arbeiter Hauptstraße 21 1942
Fende Anna

Landarbeiterin Schäferei 1942
Fiedel Richard

Schäfermeister Schäferei 1942
Filz Herbert

Arbeiter Siedlung 4 1942
Flegel Traugott

Rentner Hauptstraße 8 1942
Franz Gustav

Tischlermeister Hauptstraße 29 1942
Frickmann Alfred

Lehrer Hauptstraße 14 1942
Friedrich Martha
Witwe
Hauptstraße 10 1942
Friedrich Robert

Landwirt Schweidnitzer Straße 43 1942
Frommhold Robert

Rendant a.D. Siedlung 1942
Fuhrmann Alois

Landarbeiter Arbeiterhaus 1942
Gaber Richard

Arbeiter Hauptstraße 35 1942
Gärtig Paul

Landwirt, Müller und Bäckermeister 10 1941
Gasser Elisabeth

Arbeiterin Spittel 1941
Gebauer Wilhelm

Landarbeiter Hauptstraße 26 1942
Gebel Paul

Arbeiter Blümelhaus 1942
Geisler Anna

Rentner Schweidnitzer Straße 41 1942
Geisler Eduard

Stellmacher
1942
Geisler Heinrich

Arbeiter Hauptstraße 17 1942
Geisler Hermann

Arbeiter Hauptstraße 7 1942
Gemende Fritz

Arbeiter Hauptstraße 30 1942
Gemende Paul

Eisendreher Siedlung 3 1942
Gensrich Wilhelm

Diener Diensthaus 1942
George Alfred

Landarbeiter Arbeiterhaus 1942
George Anna

Rentnerin
1942
George Artur

Landwirt 8 1941
George August

Arbeiter Hauptstraße 26b 1942
George Fritz

Arbeiter
1942
George Richard

Autofuhrunternehmer
1941
Georgt Hermann

Arbeiter 6 1941
Göhlich Max

Ackerkutscher Rittergut 1941
Göldner Willi

Lehrer und Standesbeamter 35 1941
Golisch Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Göllner Oskar

Arbeiter Hauptstraße 31 1942
Gramsch Anna

Rentnerin Arbeiterhaus 1942
Grüttner Emilie

Arbeiterin Gemeindehaus 2 1942
Grüttner Hermann

Wächter Arbeiterhaus 1942
Haike Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 40 1942
Hamann Hermann

Gartenarbeiter Schloßgärtnerei 1942
Hanke Bernhard

Zimmerer 49 1942
Haprich Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Hartmann Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 39 1942
Haselbach Auguste

Rentnerin Hauptstraße 20 1942
Hauptfleisch Fritz

Schlosser Schweidnitzer Straße 42 1942
Hausmann Frieda
Witwe
Hauptstraße 3 1942
Hecht Wilhelm

Arbeiter Dorfstraße 20 1942
Hein Auguste

Rentnerin Spittel 1941
Heinrich Fritz

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41a 1942
Heinrich Gerhard

Tischler Schweidnitzer Straße 41a 1942
Heinrich Gustav

Stellmacher Schweidnitzer Straße 45 1942
Heinrich Mathilde

Rentnerin Hauptstraße 22 1942
Helbich Adolf

Arbeiter Schweidnitzer Straße 45 1942
Helbig Erwin

Schlosser Trieb 1942
Henke Alfred

Schlosser Gemeindehaus 2 1942
Henke Gustav

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Henke Pauline

Arbeiterin Schweidnitzer Straße 41 1942
Herttrampf Emma

Arbeiterin Dorfstraße 17 1942
Hielscher August

Arbeiter Hauptstraße 26b 1942
Hielscher Bernhard

Arbeiter Hauptstraße 30 1942
Hoffmann Artur

Bürgermeister 17 1941
Hoffmann Erich

Schuhmacher 5 1941
Hoffmann Frieda

Bäuerin Hauptstraße 9 1942
Hoffmann Georg

Ingenieur Landhaus 60 1942
Hoffmann Heinrich

Arbeiter
1942
Hoffmann Hermann

Arbeiter
1942
Hoffmann Maria
Witwe
Hauptstraße 31 1942
Hoffmann Max

Zimmerer 5 1941
Hoffmann Paul

Gemeindebote Gemeindehaus 1942
Hornig Alfred

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Hornig August

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Hornig Gustav

Arbeiter
1942
Hornstein Martha


Schweidnitzer Straße 42 1942
Hübner Gustav

Arbeiter
1942
Hübner Hermann

Arbeiter Hauptstraße 17b 1942
Hübner Hermann

Rentner Hauptstraße 17b 1942
Hülse Hermann

Aufseher Dominium 1942
Ibsch Josef

Schrankenwärter Bahnhaus 34 1942
Jensch Emma
Witwe
Hauptstraße 1 1942
John Paul

Rentner Siedlung 3 1942
John Wilhelm

Arbeiter Siedlung 3 1942
John Wilhelm

Maurer Siedlung 3b 1942
Jung Josef

Friseur Hauptstraße 18 1942
Jurok Robert

Rentner Hauptstraße 25 1942
Kaiser Artur

Kaufmann, Getreide, Futter- und Düngemittel 36 1941
Kalms Alfred

Hauptlehrer alte Schule 1942
Kämmler Hermann

Arbeiter
1942
Karisch Maria

Rentnerin
1942
Kasobke Rosalie

Landwirtin 21 1941
Kasper Paul

Rentner
1942
Keil Kurt

Kaufmann Hauptstraße 25 1942
Keller Paul

Arbeiter Arbeiterhaus 1942
Kellert Alfred

Arbeiter
1942
Kellert Martha

Arbeiterin Hauptstraße 17c 1942
Kellert Wilhelm

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Kirste Oskar

Gutsgärtner Rittergut 1941
Klamt Maria
Witwe
Hauptstraße 26b 1942
Kleinert Fritz

Arbeiter Hauptstraße 8 1942
Kleinwächter Bruno

Maurerpolier Siedlung 1942
Klinner Josef

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Klose August

Arbeiter Hauptstraße 17c 1942
Klose Ernst

Arbeiter Schweidnitzer Straße 36 1942
Klose Wilhelm

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Koch Auguste
Witwe
Schweidnitzer Straße 44 1942
Koitzsch Oswald

Elektroinstallateur 36 1941
Koitzsch Otto

kaufm. Angestellter 36 1941
Komitsch Reinhold

Zimmerer
1941
Komitsch Richard

Maurer 3 1941
Kosche Anna
Witwe
Blümelhaus 1942
Krabel Ernst

Arbeiter Hauptstraße 8 1942
Kramer Anna
Witwe
Arbeiterhaus 1942
Krätzig Elisabeth

Schneiderin Schweidnitzer Straße 41 1942
Krebs Gustav

Arbeiter Siedlung 10 1942
Krebs Hermann


Hauptstraße 32 1942
Krebs Hermann

Rentner Hauptstraße 32 1942
Krebs Richard

kaufm. Angestellter
1941
Kriebel Gustav

Rentner Siedlung 1942
Kriebel Hermann

Pförtner Siedlung 1 1942
Kriebel Martin

Arbeiter Hauptstraße 18 1942
Krohe Martin

Bäckermeister
1942
Krohe Meta


Hauptstraße 17b 1942
Kroker Anna
Witwe
Schweidnitzer Straße 38 1942
Krügel Paul

Arbeiter
1942
Krüger Agnes

Rentnerin Hauptstraße 31a 1942
Kühn Johannes

Landwirt Hauptstraße 31 1942
Kuhnert August

Arbeiter Hauptstraße 26b 1942
Kuhnert Berta

Rentnerin Hauptstraße 26 1942
Kuhnert Gustav

Tischler Hauptstraße 18 1942
Kuhnert Hermann

Schrankenwärter Siedlung 4 1942
Kuhnert Minna

Bedachungsgeschäft 29 1941
Kuhnert Richard

Arbeiter Hauptstraße 7 1942
Kuhnt Rudolf

Kantinenwirt Blümelhaus 1942
Kuitschkawiak Stephan

Ackerkutscher 18 1941
Kulmitz, von Karl-Adolf

Gutsbesitzer Schloß 1942
Langer August

Arbeiter Hauptstraße 34 1942
Langer Felix

Brennereiverwalter Brennerei 1942
Langer Martin

Bauer Hauptstraße 27 1942
Letzel Richard

Arbeiter Schweidnitzer Straße 36 1942
Leuschner Robert

Bauer und Gastwirt 1 1941
Liebich Gustav

Arbeiter Rittergut 1941
Liebich Meta

Landwirtin 28 1941
Liebich Paul

Arbeiter Rittergut 1941
Lindner Karl

Arbeiter Schweidnitzer Straße 39 1942
Lipschütz Jakob

Arbeiter Vorwerk 1941
Littmann Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Löhnig Ernestine
Witwe
Siedlung 1942
Lucht Johannes

Amtsvorsteher Rittergut 1941
Ludwig Albert

Schmied Gemeindehaus 2 1942
Ludwig Heinrich

Techniker Blümelhaus 1942
Lux Gertrud

Lehrerin
1942
Madewitz Emilie

Arbeiterin 18 1941
Madewitz Max

Landarbeiter Rittergut 1941
Manthey Martha

Landwirtin 16 1941
Marziniak Anna

Rentnerin 18 1941
Matheus Albert

Ackerkutscher Rittergut 1941
Meier Georg

Hauptwachtmeister
1941
Meißner Paul

Schuhmacher Hauptstraße 28b 1942
Meißner Richard

Arbeiter Siedlung 1 1942
Menzel Ernestine

Rentnerin
1942


Witwe - wdowa

Rentnerin - emerytka, rencistka

verw. – verwitwet wdowa; wdowiec

Maschinenschlosser - ślusarz maszynowy, narzędziowy

Maurer - murarz

Fabrikarbeiter - pracownik fabryczny

Arbeiter - pracownik, robotnik

Stellenbesitzer - zarządca gospodarstwa?

Aufseher - strażnik, dozorca

Eisenbahnbediensteter - pracownik kolei

Melker - mleczarz

Landwirt (in) - gospodarz, rolnik



Przygotował : Matthias, na podstawie adressbuecher.genealogy.net