Wyszukaj na stronie

Nasz kanał Youtube

Piszą o NAS...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Mrowiny (niem. Konradswaldau)

gmina : Żarów

powiat : Świdnica

województwo : dolnośląskie


Spis przedwojennych mieszkańców Mrowin (niem. Konradswaldau) w/g historycznych ksiąg adressbuecher.genealogy.net (M - Z)


Nazwisko Imię Tytuł Status rodzinny Zawód Adres Rok
Merz Alfred

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Milde Heinrich

Rentner Hauptstraße 8 1942
Milde Paul

Landwirt Schweidnitzer Straße 37 1942
Minschke Gustav

Arbeiter Schweidnitzer Straße 39 1942
Mücke Hermann

Bauer 22 1941
Müller August

Mechaniker Hauptstraße 22 1942
Müller Hermann

Arbeiter Hauptstraße 17c 1942
Müller Karl

Arbeiter Hauptstraße 15 1942
Müller Martin

Ackerkutscher Arbeiterhaus 1942
Müller Martin

Landwirt Hauptstraße 47 1942
Müller Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 38 1942
Müller Wilhelm

Schuhmacher Hauptstraße 50 1942
Münch Traugott

Rentner Hauptstraße 23b 1942
Muschner Ewald

Bauer Hauptstraße 16 1942
Muschner Helmut

Landwirt Hauptstraße 9 1942
Muschner Martha



1942
Muschner Rudolf

Bäckermeister
1942
Nagel Hermann

Arbeiter Arbeiterhaus 1942
Navrade Franz

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Nawrantiel Wilhelm

Rentner 18 1941
Neugebauer Paul

Maschinenführer Tischlerei 1942
Neugebauer Paul

Steinsetzer Gemeindehaus 1 1942
Neumann Karl

Ackerkutscher Rittergut 1941
Neumann Martha


Hauptstraße 7 1942
Neumann Otto

Ackerkutscher Rittergut 1941
Nikisch Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Nivergall Richard

Brennereiverwalter i. R. Rittergut 1941
Nuschke Agnes

Landwirtin 11 1941
Ober Paul

Fleischer 7 1941
Obst Luise

Rentnerin Spittel 1941
Otto Heinrich

Zimmerer Gemeindehaus 2 1942
Päsler Martin

Buchhalter i.R. Schweidnitzer Straße 4 1942
Peise Luise

Rentnerin Spittel 1941
Persian Kurt

Aufseher Arbeiterhaus 1942
Pfeiffer Franziska

Arbeiterin
1942
Pfennig Karoline

Rentnerin Hauptstraße 25 1942
Pfennig Paul

Arbeiter
1942
Plattner Ernst

herrschaftlicher Kutscher Diensthaus 1942
Pohl August

Landwirt 14 1941
Pohl Bruno

Tischlermeister Hauptstraße 19 1942
Pohl Wilhelm

Ackerkutscher Gutshof 1942
Polte Artur

Maurer Siedlung 10 1942
Prasse Emilie


Siedlung 1942
Prasse Martin

Erbhofbauer Hauptstraße 12 1942
Protopek Josef

Arbeiter Hauptstraße 1942
Prüfer Hermann

Vogt 18 1941
Puder Paul

Schrankenwärter Bahnhaus 32 1942
Puschmann Franz

Arbeiter Hauptstraße 23 1942
Puschmann Ida

Arbeiterin Siedlung 3b 1942
Quellmelz Max

Diener und Schlosser Rittergut 1941
Raabe Karl

Arbeiter
1942
Reibeholz Gustav

Schäfermeister Rittergut 1941
Reimann Anna


Hauptstraße 15 1942
Reimann Bernhard

Arbeiter Hauptstraße 26b 1942
Reimann Bernhard

Schmied Gemeindehaus 1 1942
Reimann Gustav

Landarbeiter Siedlung 1942
Reimann Gustav

Landarbeiter Siedlung 21 1942
Reimann Paul

Aufseher Bäckerei 1942
Reimann Pauline

Rentnerin
1942
Reinhold August

Stellmacher Heinrichsgut 1942
Reisner Gustav

Landwirt 4 1941
Reisner Paul

Arbeiter 5 1941
Richter Heinrich

Werkmeister Langer-Fabrik 1942
Richter Hermann


Hauptstraße 28a 1942
Rieger Fritz

Rentner Siedlung 20 1942
Rittner Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 38 1942
Rittner Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Röhl Louis

Oberingenieur Beamtenhaus 1942
Rosemann Heinrich

Rentner Gemeindehaus 1 1942
Rosemann Martin

Arbeiter Siedlung 1942
Rosenblatt Armin

Pastor Pfarrhaus 1942
Roth Paul

Maschinenführer Rittergut 1941
Rother August

Arbeiter Hauptstraße 28b 1942
Rother Marie

Rentnerin Schweidnitzer Straße 44 1942
Rother Paul

Rentner Hauptstraße 31a 1942
Rother Richard

Arbeiter
1942
Rüdiger Gustav

Ackerkutscher Rittergut 1941
Rudolf Emilie

Auszüglerin Hauptstraße 12a 1942
Rudolf Heinrich

Landwirt Hauptstraße 12a 1942
Rudolf Martin

Arbeiter Hauptstraße 12a 1942
Rudolph Anna

Landwirtin Hauptstraße 35 1942
Runge Friedrich

Ackerkutscher Rittergut 1941
Runge Karl

Vogt Rittergut 1941
Rupprecht Alfons

Ackerkutscher Gutshof 1942
Sacher Robert

Gärtner Schloßgärtnerei 1942
Sachmann Paul

Arbeiter
1942
Sachmann Wilhelm

Rentner Schäferei 1942
Salomon Berta

Gastwirtin und Bäuerin 19 1941
Sarbinoske Karl

Arbeiter Vorwerk 1941
Sattler Anna

Rentnerin Schweidnitzer Straße 39 1942
Sattler Paul

Schmied Hauptstraße 28b 1942
Sauer Berta

Rentnerin Schweidnitzer Straße 41 1942
Sauer Ida


Schweidnitzer Straße 41 1942
Schartmann Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Schicke Karl

Rentner Hauptstraße 8a 1942
Schicke Paul

Arbeiter Hauptstraße 8a 1942
Schilg Fritz

Arbeiter Siedlung 1942
Schilg Walter

Elektromonteur Siedlung 3b 1942
Schiller Alfred

Arbeiter
1942
Schiller Anna

Rentnerin Hauptstraße 18 1942
Schindel Alfred

Arbeiter Siedlung 1 1942
Schirmer Paul

Schrankenwärter Bahnhaus 33 1942
Schischke Karoline
Witwe
Siedlung 4 1942
Schlabitz Otto

Futtermann Rittergut 1941
Schleupner Berta

Arbeiterin
1942
Schleupner Hermann

Bahnarbeiter Schweidnitzer Straße 44 1942
Schmidt Alfred

Böttcher Schweidnitzer Straße 41 1942
Schmidt Emil

Brennereiverwalter Rittergut 1941
Schmidt Emma

Arbeiterin Schweidnitzer Straße 41 1942
Schmidt Gustav

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Schmidt Helmut

Kaufmann
1941
Schmidt Martha

Landwirtin 12 1941
Schneider Elfriede


Siedlung 1942
Schneider Ernestine

Rentnerin Hauptstraße 49 1942
Schneider Wilhelm

Arbeiter Hauptstraße 34 1942
Schöbel Eduard

Ackerkutscher Gutshof 1942
Schöbel Gustav

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Schöbel Mathilde

Arbeiterin Arbeiterhaus 1942
Schöbel Max

Arbeiter Hauptstraße 21 1942
Schöbel Reinhold

Landarbeiter Arbeiterhaus 1942
Scholz Anna

Hebamme Siedlung 1 1942
Scholz August

Landwirt
1941
Scholz Gustav

Arbeiter Schweidnitzer Straße 44 1942
Scholz Hermann

Arbeiter Hauptstraße 25 1942
Scholz Hermann

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Scholz Max

Fleischermeister Hauptstraße 18 1942
Scholz Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 39 1942
Scholz Paul

Arbeiter Hauptstraße 17b 1942
Schön Gustav

Rentner Schäferei 1942
Schön Hermann

Bauer 25 1941
Schön Richard

Postagent
1941
Schönbrun Max

Melkermeister Rittergut 1941
Schönthier Paul

Tischler Hauptstraße 28a 1942
Schöpe Bernhard

Arbeiter Siedlung 1942
Schöpe Richard

Landarbeiter Rittergut 1941
Schöpe Selma

Arbeiterin 18 1941
Schößler Alfred

Schmied Hauptstraße 8 1942
Schubert Martin

Maurer
1942
Schuch Heinrich

Ackerkutscher Arbeiterhaus 1942
Schuch Heinrich

Arbeiter Hauptstraße 3 1942
Schuch Heinrich

Rentner Dorfstraße 1942
Schuch Richard

Arbeiter Arbeiterhaus 1942
Schwarz Alfred

Kraftfahrer Siedlung 1942
Schwarz August

Arbeiter Siedlung 1942
Schwarz Oskar

Arbeiter Trieb 49 1942
Seidel Fritz

Maurer Hauptstraße 40 1942
Seidel Oswald

Arbeiter Hauptstraße 40 1942
Seifert Ida

Rentnerin Hauptstraße 4 1942
Serber Ernestine
Witwe

1942
Serber Hermann

Landarbeiter Arbeiterhaus 1942
Sivek Fritz

Schuhmacher und Postaushelfer
1941
Skrnczek Robert

Kaufmann (Kolonialwaren) 32 1941
Sommer Anna

Arbeiterin Hauptstraße 20 1942
Sperling Emil

Bauer 23 1941
Stache Selma

Rentnerin Hauptstraße 36 1942
Stanek Josef

Landwirt 15 1941
Stange Antonie

Landarbeiterin Rittergut 1941
Stange Paul

Arbeiter Spittel 1941
Steigemann Wilhelm

Arbeiter Hauptstraße 24 1942
Steigemann Wilhelm

Arbeiter Hauptstraße 3 1942
Steinbrich Richard

Schmied Schweidnitzer Straße 42 1942
Stephan Erwin

Arbeiter Hauptstraße 17 1942
Stephan Magdalene


Hauptstraße 49 1942
Steudel Heinrich

Sattler Hauptstraße 36 1942
Stief Geschwister


Hauptstraße 4 1942
Stief Wilhelm

Lohngärtner Schäferei 1942
Strecker Alfred

Arbeiter Hauptstraße 35 1942
Strecker Hermann

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Strecker Robert

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Supianek Emma

Hebamme
1941
Supianek Josef

Hausbesitzer
1941
Supke Emma

Schneiderin 13 1941
Supke Ernst

Schleifer und Landwirt 13 1941
Süßenbach Heinrich

Rentner Schweidnitzer Straße 4 1942
Tauß Alfred

Obermelker i.R. Arbeiterhaus 1942
Teichert Gustav

Rentner Hauptstraße 21 1942
Teichert Karoline
Witwe
Hauptstraße 1 1942
Teschner Paul

Maurer Hauptstraße 21 1942
Thiem Maria

Rentnerin Langer-Fabrik 1942
Thiem Paul

Rentner Hauptstraße 26b 1942
Tietze Hermann

Arbeiter Hauptstraße 30 1942
Tilgner Anna

Landwirtin
1941
Tilgner Paul

Landwirt 27 1941
Trautmann Gustav

Arbeiter Siedlung 1942
Treiber Alfred

Rentner Hauptstraße 48 1942
Treiber Hermann

Arbeiter
1942
Treiber Paul

Rentner Hauptstraße 26b 1942
Trispel Paul

Melkermeister Dominium 1942
Tscharntke Otto

Schmied Rittergut 1941
Uber Paul

Tischler Hauptstraße 35 1942
Ullrich Hermann

Arbeiter Hauptstraße 21 1942
Ullrich Paul

Former Schweidnitzer Straße 40 1942
Unruh, von Leopold Dr.
Rittergutsbesitzer Rittergut Schloß 1941
Vogel Paul

Arbeiter Hauptstraße 30 1942
Walter Ernestine


Siedlung 1942
Walter Fritz

Arbeiter Siedlung 1942
Walter Hermann

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Walter Paul

Bäckermeister Bäckerei 1942
Walter Pauline

Rentnerin Hauptstraße 32 1942
Walter Richard

Arbeiter
1942
Weber Anton

Arbeiter Rittergut 1941
Weber Robert

Rentner Schäferei 1942
Weber Wilhelm

Fleischermeister Hauptstraße 3 1942
Weigt Max

Landwirt 6 1941
Weihrauch Erwin

Bauer Hauptstraße 33 1942
Weiß Antonie

Schneiderin 45 1941
Welz Alfred

Arbeiter Hauptstraße 21 1942
Welzel Else


Hauptstraße 34 1942
Wenzel Paul

Arbeiter Arbeiterhaus 1942
Werner Gustav

Arbeiter Hauptstraße 34 1942
Wiedusch Otto

Arbeiter Siedlung 1942
Wieland Mathilde
Witwe
Hauptstraße 2 1942
Winkler Herbert

Arbeiter Hauptstraße 17 1942
Winkler Richard

Arbeiter Hauptstraße 32 1942
Winkler Wilhelm

Betriebsschreiber Gemeindehaus 2 1942
Winst Heinrich

Landwirt 20 1941
Winzek Gertrud

Rentnerin Hauptstraße 21 1942
Wirrwich Karl

Sattler Schweidnitzer Straße 44 1942
Wolf Adolf

Bauunternehmer neues Landhaus 1942
Wolf Adolf

Vorarbeiter Hauptstraße 31a 1942
Wolf Anna

Rentnerin Landhaus 1942
Wolf Anna

Schneiderin Schweidnitzer Straße 37 1942
Wolf Wilhelm

Schmied Schweidnitzer Straße 38 1942
Wolfert Gustav

Arbeiter
1942
Wolfert Heinrich

Arbeiter Hauptstraße 23b 1942
Wolzenburg Hermann

Postagent Hauptstraße 8 1942
Zahl Alfred

Arbeiter Schweidnitzer Straße 44 1942
Zahl Hermann


Schweidnitzer Straße 45 1942
Zahl Pauline

Rentnerin Siedlung 1942
Zeisel Ernestine

Rentnerin Hauptstraße 19 1942
Zimmer Wilhelm

Landarbeiter Arbeiterhaus 1942
Zimmer Wilhelm

Rentner Arbeiterhaus 1942
Zimpel Wilhelm

Arbeiter Siedlung 1942
Zingel Josef

Schrankenwärter Siedlung 1 1942
Zwick Paul

Arbeiter Schweidnitzer Straße 41 1942
Zwick Richard

Arbeiter Schweidnitzer Straße 45 1942


Witwe - wdowa

Rentnerin - emerytka, rencistka

verw. – verwitwet wdowa; wdowiec

Maschinenschlosser - ślusarz maszynowy, narzędziowy

Maurer - murarz

Fabrikarbeiter - pracownik fabryczny

Arbeiter - pracownik, robotnik

Stellenbesitzer - zarządca gospodarstwa?

Aufseher - strażnik, dozorca

Eisenbahnbediensteter - pracownik kolei

Melker - mleczarz

Landwirt (in) - gospodarz, rolnik



Przygotował : Matthias, na podstawie adressbuecher.genealogy.net