Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dziwnów (niem. Dievenow)

gmina : Dziwnów

powiat : kamieński

województwo : zachodniopomorskie


Nie trzeba chyba specjalnie określać położenia nadmorskich polskich kurortów, bo każdy je raczej doskonale zna, ale dla zasady... Dziwnów to miasto w północno-zachodniej Polsce, nad Morzem Bałtyckim, w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Dziwnów, przy drodze nr 102. Miejscowość wypoczynkowa, letnie kąpielisko morskie, port morski. Polecamy to miejsce miłośnikom naszego morza, bo plaże są w tym regionie naprawdę piękne, przede wszystkim szerokie. Ale do rzeczy. Dziś pokażemy Wam jedną z miejscowych atrakcji czyli :

 

Nadmorski Park Miniatur i Kolejek


W malowniczym, pełnym zieleni i utrzymanym w nienagannej czystości parku, czekają na turystów miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 (o podobnym parku miniatur w Niechorzu pisaliśmy TUTAJ), oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych, oraz setki metrów torów. Lokomotywy oczywiście wciąż są w ruchu, wydają dźwięki i puszczają dym z komina. Na trasie natomiast, napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce! Całość tworzy naprawdę niesamowite wrażenie na każdym, bez względu na wiek i płeć.

Przyznam, że w związku z tym, że naprawdę uważnie uczestniczyliśmy w zwiedzaniu Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu, tutaj odpuściliśmy sobie spacer z przewodnikiem i skupiliśmy się głównie na kolejkach.


Jakoś tak umknęło mi zrobienie zdjęcia wejścia do parku, dlatego posiłkuję się zdjęciem z Google StreetView.


Samo wejście i zaplecze są dużo skromniejsze nież w Niechorzu, ale przecież nie o to chodzi, żeby siedzieć pod parasolem... Tu, jak widzimy można usiąść w malutkiej kawiarence, i pijąc kawkę spoglądać na dzieci bawiące się na małym placu zabaw.Skoro napisaliśmy już część informacji o nieistniejących już latarniach morskich w fotorelacji z Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu (TUTAJ), oraz obiecaliśmy pozostałe opisać w ramach osobistych ich odwiedzin, skupmy się zatem na oglądaniu zdjęć w naszej fotorelacji... Zapraszamy!

Podczas pobytu nad morzem gdzieś w pobliżu, nie zapomnij tam pojechać. Zrobisz swoim dzieciom lub sobie dużą frajdę :)


Artykuły powiązane :

O Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach przeczytasz TUTAJ.

O Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu przeczytasz TUTAJ.


Podróżował, fotografował i przygotował : Matthias