Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gościem III Żarowskiej Prelekcji Historycznej, był znany w środowisku badaczy Riese, prezes Stowarzyszenia Riese i opiekun największego kompleksu odkrytego do tej pory - Krzysztof Szpakowski. Temat z jakim przyjechał jest od zawsze niezwykle ciekawy dla poszukiwaczy i zwykłych obserwatorów. Gość po prezentacji swojego kilkunastominutowego autorskiego reportażu na temat Podziemnego Miasta, opowiadał o kulisach zgłoszeń jakich dokonał pod koniec ubiegłego roku w sprawie odkryć w masywie Włodarza.

Gospodarz spotkania, opiekun Żarowskiej Izby Historycznej - Bogdan Mucha, odkrywał dla nas tajemnice produkcji zbrojeniowej na terenie Saarau (Żarowa) w latach 1939 - 1945. To już kolejna zaskakująca porcja informacji o naszym Żarowie.


Oficjalny plakat wystawy


W oczekiwaniu na prelegentów


Sala wypełnia się widownią


Gospodarz Żarowskiej Prelekcji Historycznej - Bogdan Mucha przedstawia gościa - Krzysztofa Szpakowskiego, prezesa Stowarzyszenia Riese, opiekuna największego kompleksu w Górach Sowich "Włodarz"


Jako pierwszy głos zabrał gospodarz z ciekawym tematem produkcji zbrojeniowej w Saarau (Żarowie) przed 1945 rokiem


Głos zabrał Krzysztof Szpakowski, rozmowa toczyła się wokół najciekawszego tematu, wiecznej tajemnicy Dolnego Śląska - RIESE


Obejrzeliśmy reportaż autorstwa Krzysztofa Szpakowskiego


Później wysłuchaliśmy o kulisach sześciu zgłoszeń "Podziemnego Miasta", jakich dokonał Krzysztof Szpakowski tuż po zgłoszeniu słynnego "Złotego Pociągu"


Po raz kolejny okazało się, że na przekazanie nawet ułamka wiedzy, przedyskutowanie teorii i zadawanie pytań jest stanowczo za mało czasu...
Fotografował i przygotował : Matthias