Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ustaliliśmy, że będziemy zaglądać do skrzynki "Poczty historycznej" w każdy piątek, ale okazało się to błędem. W piątek skrzynka jak zwykle była pusta, ale już dziś znalazły się tam dwa dokumenty urzędowe. Może wynika to jednak z tego, że w sobotę do Żarowa przyjeżdża więcej ludzi z okolic w związku z targiem.

Pierwszy wrzucony do skrzynki dokument pochodzi z roku 1946, i jest to dość dziwny "papier" ponieważ nie posiada żadnej pieczęci. Datowany jest na 31 maja 1946 roku i podpisany przez ówczesnego Wójta Gminy Żarów Janusza Rokitę. Był to drugi w kolejności urzędujący w Żarowie Wójt. Nie wiemy jak traktować ten dokument. Czy brak pieczątek wynikał z tego, że brakowało jeszcze urzędowi stosownych stempli, czy jest to wyłącznie notka sporządzona przez Wójta Rokitę, który uważał, że jego podpis jest wystarczającym uwierzytelnieniem. Drugi dokument pochodzi z roku 1979. Tutaj są już stosowne pieczęci zarówno Urzędu Miejskiego, jak i urzędnika działającego w imieniu Naczelnika Miasta i Gminy Żarów...

 

Dokument z 1946 roku - dlaczego bez pieczęci ?

 

Tekst dokumentu :

Zarząd Gminy w Żarowie, Żarów dnia 31.5.1946 rok

Zaświadczenie

Niniejszym zaświadcza się, że Olga Barth mieszka stale od 1 stycznia 1945 roku w Żarowie przy ulicy Armii Czerwonej nr 14.

Wójt Gminy :

podpisany Rokita Janusz

 

Dokument z 1979 roku, dotyczy odmowy przydzielenia lokalu mieszkalnego przy ulicy Armii Czerwonej 44/1 w Żarowie

 

Pocieszające jest też to, że do tej pory nikt nie pomylił naszej skrzynki "Poczty historycznej" z klasyczną, czerwoną skrzynką pocztową. Były zapytania co zrobimy w takiej sytuacji, więc oficjalnie potwierdzam, że ewentualne pomyłki naprawimy osobiście, przenosząc omyłkowo wrzucone listy bądź pocztówki do oddalonej kilkadziesiąt metrów dalej skrzynki pocztowej przy Urzędzie pocztowym w Żarowie.

 

Dokumenty te trafią wkrótce na "Regał pamięci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarowie

Czekamy na więcej wrzutów...

 

Jeśli posiadasz coś, co nie zmieści się do okienka wrzutowego naszej skrzynki, możesz przekazać nam do ręki. W tym celu skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie, bądź telefonicznie na podany tam numer.

 

 


Przygotował : Matthias