Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny, dwunasty już wrzut do skrzynki "Poczty Historycznej" to dwie kartki pocztowe :

1. Wagon spalinowy SN 61-183 wyprodukowany w zakładach Ganz-MÁVAG na Węgrzech w 1972 roku, sfotografowany na stacji na linii kolejowej Korzybie - Bytów dnia 11 września 1996 roku. Karta wydana przez Agencję Wydawniczą Hemag w Podgórzynie, fotografię wykonał Grzgorz Jagielski. Jest to pocztówka bez obiegu, ale z treścią na odwrotnej stronie (zapewne wysłana została w kopercie)

2. Gdańsk, widok z Zielonego Mostu na Motławę, statki na wodzie i w tle budynki przy Długim Pobrzeżu w tym m. in. Żuraw Gdański. Pocztówkę wydało Wydawnictwo "Gdański Bówka", autor zdjecia nieoznaczony. Jest to pocztówka bez obiegu, ale z treścią na odwrotnej stronie (zapewne wysłana została w kopercie)

Pamiątki pozostają w Archiwum Labiryntariackim, ponieważ nie mają związku z gminą Żarów, nie trafią na Regał Pamięci w Miejskiej Bibliotece Publiczej w Żarowie.

 

Poszukujemy szczególnie pamiątek związanych z życiem mieszkańców Żarowa i okolic w latach 1945 - 1989. Mogą to być dokumenty urzędowe, listy, pocztówki, zdjęcia, dokumenty z zakładów pracy itp.. Zachęcamy do wspierania Biblioteki Dziedzictwa Kulturowegi i Historycznego Gminy Żarów...

 

 

 

 

 

Wagon spalinowy SN 61-183 wyprodukowany w zakładach Ganz-MÁVAG na Węgrzech w 1972 roku, sfotografowany na stacji na linii kolejowej Korzybie - Bytów dnia 11 września 1996 roku.

wrzut12 (2)

 

 

 

 

 

Gdańsk, widok z Zielonego Mostu na Motławę, statki na wodzie i w tle budynki przy Długim Pobrzeżu w tym m. in. Żuraw Gdański.

wrzut12 (1)

 

 

 

 

 


Przygotował : Matthias