Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kolejny, dwudziesty wrzut do skrzynki "Poczty Historycznej", to dwa zdjęcia wydrukowane na zwykłym biurowym papierze A4 na domowej drukarce, przedstawiające dwie altany typu parkowego w Żarowie. Obie altany już dziś nie istnieją a anonimowy darczyńca nie wskazał dokładnych lokalizacji obiektów. Liczymy na wszelkie informacje dotyczące obu altan...

 

 

 

Przypominamy, że wszystkie wrzuty do skrzynki Poczty Historycznej w zależności od rodzaju i dyspozycji wskazanej przez darczyńcę trafiają na Regał Pamięci (w przypadku dokumentów, fotografii i innych archiwaliów oryginalnych) lub do Cyfrowego Archiwum Ziemi Żarowskiej (w przypadku gdy mamy do czynienia z kopiami). Niemniej za kolejne przekazywane archiwalia i tematy serdecznie dziękujemy!

 

 

 

Poszukujemy szczególnie pamiątek związanych z życiem mieszkańców Żarowa i okolic w latach 1945 - 1989, ale ważne mogą być te stworzone w latach 90-tych i później. Mogą to być dokumenty urzędowe, listy, pocztówki, zdjęcia, dokumenty z zakładów pracy itp.. Zachęcamy do wspierania Biblioteki Dziedzictwa Ziemi Żarowskiej...

 

Altana (podmurowana i podpiwniczona) pomiędzy parkiem, boiskiem szkolnym dawnej trójki i willą Treutler-Schlösser (dawne przedszkole DZCh przy ul. Zamkowej 1). Dziś cały teren pomiędzy parkiem a ul. 1 Maja jest terenem zabudowy jednorodzinnej, jednak jeszcze 10 lat temu funkcjonowały tu ogródki działkowe. Najpewniej altana należała przed wojną do willi przy Zamkowej 1, można było wypić tu popołudniową niedzielną herbatkę z widokiem na piękny żarowski park... Kiedy przestała istnieć?

wrzut20 (1)

 

 

 

 

Druga fotografia przedstawia znacznie większą konstrukcję, zbudowaną na solidnym fundamencie, ale lokalizacja jej jest nam nieznana... Ktoś pomoże?

wrzut20 (2)

 

 


Przygotował : Matthias