19 września odbyły się w Żarowie "Rowerowe Potyczki Rodzinne", zorganizowane przez żarowskie Stowarzyszenie "Rowerowy Żarów", Szkołę Podstawową im. Jana Brzechwy w Żarowie, oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Wałbrzychu. Celem nadrzędnym imprezy, poza świetną zabawą i skuteczną integracją uczestników, było propagowanie wiedzy z zakresu historii Gminy Żarów, pierwszej pomocy i przepisów ruchu drogowego dla rowerzystów. Jak się okazało, zaangażowanie uczestników było ogromne, a walka o atrakcyjne nagrody wręcz heroiczna. Trudno się dziwić, bowiem pierwszą nagrodą był talon wartości 400 zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu rowerowego ufundowany przez sponsora WORD Wałbrzych, natomiast drugą nagrodą, był talon do restauracji Parkowa w Żarowie na pizzę i kręgle, ufundowany przez właścicieli Państwa Żyła...


Rejestracja uczestników przed rozpoczęciem "rajdu"


Każda rodzina rejestrowała się otrzymując przy tym specjalna kartę kontrolną, która potwierdzana była na starcie i mecie, oraz każdym z trzech punktów kontrolnych na trasie przejazdu. Tam losowano po jednym pytaniu, udzielano odpowiedzi i zbierano punkty. Pierwszy punkt kontrolny zlokalizowany przy przystanku autobusowym na skrzyżowaniu dróg Kalno - Wostówka. Pytania tam losowane dotyczyły wiedzy z zakresu historii Gminy Żarów. Kolejny punkt kontrolny znajdował się nad stawem na tzw. "Kamykach" pomiędzy Mrowinami a Siedlimowicami, tam też sprawdzana była wiedza uczestników z zakresu pierwszej pomocy. Ostatnim punktem na trasie była Szkoła Podstawowa w Mrowinach, gdzie należało wykazać się znajomością wiedzy z zakresu przepisów o ruchu drogowym dla rowerzystów.


Oficjalny plakat imprezy z fanpejdża "Rowerowy Żarów"

Mapka z trasą przejazdu - żródło "Rowerowy Żarów"


Po odwiedzeniu ostatniego punktu kontrolnego, uczestnicy kierowali się do punktu wyjścia, czyli do budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ulicy Ogrodowej w Żarowie, gdzie na placu zabaw czekało ognisko na którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Zapraszamy do obejrzenia poniższej fotorelacji z imprezy. Przypominamy, że nic nie zastąpi osobistego udziału w ciekawych, pouczających imprezach, dlatego już dziś namawiamy do następnej imprezy Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów" odbędzie się jeszcze we wrześniu 2015 roku. Śledźcie profil "Rowerowy Żarów" na FB.


Na starcie - rejestracja uczestników
Na trasie - że za mały? Nic podobnego!Zbliżamy się do pierwszego punktu kontrolnego

II punkt kontrolny na "Kamykach"


Wspaniała, idealna wręcz na takie wycieczki pogoda, i te widoki :)


Zbliżamy sie do ostatniego punktu kontrolnego w Mrowinach
I już z powrotem...
Poziom wiedzy uczestników był bardzo wyrównany, dlatego konieczna była dogrywka
Dostaliśmy się do ścisłego finału, gdzie po fascynującej, pełnej zwrotów walce wygraliśmy :)


Serdecznie polecamy uczestnictwo w imprezach Stowarzyszenia "Rowerowy Żarów"


 


 

Fotografował i przygotował : Matthias