Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mieszkaniec Milikowic, miłośnik historii i kolekcjoner zarazem, dostrzegł fakt, że przed wielu laty w tej samej miejscowości urodził się i dorastał słynny niemiecki pisarz Paul Keller. Pan Rafał Rudnik powiedział, że cała przygoda Paulem Kellerem rozpoczęła się od małego znaczka pocztowego z podobizną pisarza. Potem było szukanie informacji o życiu i twórczości autora i zaczęły pojawiać się pamiątki. Dziś kolekcja robi wrażenie, na pewno nie ma w Polsce nikogo, kto miałby tyle pamiątek związanych z tym pisarzem. O Paulu Kellerze pisaliśmy TUTAJ, dlatego dziś skupimy się wyłącznie na samej wystawie.


Portret Paula Kellera ponad licznymi pamiątkami po nim


Wystawa urządzona została w Milikowicach w Centrum Turystycznym Amazing Travel Pana Rafała Rudnika, mieszczącym się przy ulicy Tadeusza Kościuszki 34a. Dla ułatwienia dodam, że jest to na wylocie z Milikowic w kierunku Mokrzeszów i Świebodzice. Na pewno trafisz bez problemów.


Centrum Turystyczne


Przed budynkiem jest parking i oznaczenia które zaprowadzą Cię wprost do celu


Przed wejściem


Wystawa umieszczona została w przestronnej sali


W zbiorach znaleźć można wiele eksponatów związanych z życiem i twórczością Paula Kellera


Malutki znaczek, od którego wszystko się zaczęło


Oryginalne, niemieckie wydania książek Paula Kellera, wydawane przez niego czasopisma


Książka z dedykacją i podpisem Paula Kellera


Życiorys, karty pocztowe poświęcone autorowi, oraz miejscom w których żył


Wiele powieści Paula Kellera zostało zekranizowanych, nie mogło zabraknąć na wystawie także pamiątek związanych z filmem. Najciekawsze są postery przedstawiające ekranizację powieści "Wald Winter", które przedstawiają wnętrza Zamku Grodno w latach 30-tych XX wieku - warto to zobaczyć


Są też pamiątki pozyskane za granicą


Maszyny do pisania, z podobnymi miał do czynienia Paul Keller


Pokój podróżnika


Warsztat pracy pisarza. Ta część wystawy to atrakcja, można usiąść wkręcić papier i wystukać na maszynie co tylko człowiekowi na myśl przyjdzie, kto wie, może będzie to bodziec do napisania bestselleraSerdecznie polecamy odwiedzenie tej jedynej w swoim rodzaju wystawy, poświęconej słynnemu pisarzowi z Milikowic. Powyższa fotorelacja jest tylko namiastką tego co można zobaczyć, a co ważniejsze ułamkiem tego co opowie twórca wystawy, Pan Rafał Rudnik. Kto jeszcze do Milikowic nie dotarł, ma szansę na zobaczenie tego wszystkiego na własne oczy jeszcze w niedzielę 14 lutego 2016 roku, w godzinach 10:00 - 16:00.

 

Uwaga! Jeśli posiadacie pamiątki związane z Paulem Kellerem, przekazujcie je twórcy wystawy - przynajmniej jako użyczenie na czas organizacji wystaw.Fotografował i przygotował : Matthias