Wyszukaj na stronie

Nasz kanał Youtube

Piszą o NAS...

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Łażany (niem. Laasan)

gmina : Żarów

powiat : Świdnica

województwo : dolnośląskie


Spis przedwojennych mieszkańców Łażan (niem. Laasan) w/g historycznych ksiąg adressbuecher.genealogy.net

 

Nazwisko Imię Tytuł Status rodzinny Zawód Adres Rok
Adamietz Heinrich

Arbeiter 50 1942
Anderseck Karl

Arbeiter 35 1942
Apel Otto

Bürgermeister u. Steuereinnehmer
1927
Bänsch Richard

Arbeiter Beatenwald 1942
Bartels Manfred

Wirtschaftsinspektor Dominium 1942
Barth Paul

Arbeiter 37 1942
Bartsch Alfred

Melkermeister Dominium 1942
Bastin Emma


Gemeindehaus 1 1942
Bastin Emma
Witwe
60 1942
Bastin Karl

Arbeiter 60 1942
Bastin Pauline

Rentnerin 55 1942
Bauer Arno

Landwirt, Beigeordneter u. Rechnungsführer
1927
Becker Bernhard

Sattler 63 1942
Bein Georg

Laborant 63 1942
Bein Martin

Rentner 22 1942
Bein Richard

Arbeiter 57 1942
Bein Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 5 1942
Bergelt Hermann

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Bias Heinrich

Müllermeister 40 1942
Bienert Rudolf

Sattlermeister 61 1942
Biewald Hermann

Kraftfahrer und Diener Schloßhof 1942
Biewald Karl

Straßenwärter 29 1942
Binner Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 7 1942
Blichmann Berta
Witwe
51 1942
Blichmann Heinrich

Arbeiter Gemeindehaus 8 1942
Blichmann Paul

Arbeiter Siedlung 1942
Blichmann Paul

Müller 10.11.2015 1942
Blischke Paul

Arbeiter 35 1942
Blümel Artur



1942
Blümel Erwin

Bauer 23/24 1942
Blümel Wilhelm

Bauer 34 1942
Blüschke Alois

Arbeiter 1 1942
Blüschke Ewald

Arbeiter 7 1942
Blüschke Hermann

Arbeiter 7 1942
Blüschke Paul

Rentner 7 1942
Bräuer Pauline
Witwe
57 1942
Breuer Auguste

Rentnerin Dominium 1942
Breuer Heinrich

Arbeiter Dominium 1942
Breuer Paul

Ackerkutscher Dominium 1942
Breuer Richard

Arbeiter 9 1942
Brotkorb Anna
Witwe
36 1942
Brotkorb Hermann

Rottwachtmeister d.R. 53 1942
Buchwald Auguste

Rentnerin 63 1942
Bürgel Walter

Arbeiter 47 1942
Conrad Heinrich

Schlosser 42 1942
Damm Ida



1942
Deutscher Johann

Kaftfahrer 59 1942
Deutscher Robert

Rentner 59 1942
Dietzsch August

Landwirt
1927
Dittmann Paul

Arbeiter 50 1942
Dittmann Pauline

Rentnerin 35 1942
Dreßler Wilhelm

Schuhmachermeister 31 1942
Dutsch Gustav

Arbeiter 8 1942
Dutsch Hermann

Arbeiter 28 1942
Dutsch Johanna
Witwe
Gemeindehaus 1 1942
Dutsch Paul

Arbeiter 7 1942
Engel Willi

Revierförster Beatenwald 1942
Ernst Anna
Witwe
53 1942
Ernst Richard

Arbeiter 55 1942
Fechler Pauline
Witwe
Gemeindehaus 9 1942
Fellendorf Ernestine

Rentnerin 35 1942
Fellendorf Paul

Arbeiter Gemeindehaus 7 1942
Felsmann Artur

Händler 42 1942
Felsmann Paul

Korbmacher 42 1942
Felsmann Richard

Korbmachermeister
1942
Fernkäse Hermann

Landwirt
1927
Fichtner Martha
Witwe
22a 1942
Fichtner Paul

Arbeiter 22 1942
Fichtner Paul

Arbeiter 50a 1942
Fiebig Berta

Rentnerin Gemeindehaus 1 1942
Fiebig Heinrich

Arbeiter 9 1942
Fiebig Hermann

Stellmacher 22 1942
Fiebig Paul

Arbeiter 35 1942
Fiebig Paul

Rentner 36 1942
Fiebiger Emilie
Witwe
Gemeindehaus 1 1942
Fischer Pauline
Witwe
35 1942
Fischer Robert

Tischler Siedlung 1942
Fluder Anna
Witwe
35 1942
Fluder Ernst

Arbeiter 64 1942
Fluder Heinrich

Kesselschmied 2 1942
Fluder Pauline
Witwe
Gemeindehaus 3 1942
Franz Heinrich

Ackerkutscher 34 1942
Frenzel Hermann

Arbeiter 60 1942
Fuchs Ferdinand

Tischler Dominium 1942
Gaber Karl

Rentner 7 1942
Gerlich Gertrud
Witwe
22a 1942
Giesel Gustav

Ackerkutscher Dominium 1942
Glatzel Emilie
Witwe
47 1942
Göder Erhard

Schlosser 64 1942
Göhlich Pauline
Witwe
60 1942
Gräfe Hugo

Landwirt
1927
Gramer Alfred

Former 1 1942
Gramer Hermann

Arbeiter 1 1942
Gramer Paul

Schlosser 63 1942
Grüttner Reinhold

Arbeiter Gemeindehaus 8 1942
Gühmann Reinhard

Arbeiter 35 1942
Gulde Gustav



1942
Guschke Martha
Witwe
47 1942
Guschke Pauline
Witwe
Gemeindehaus 1 1942
Hahn Heinrich

Schneider 37 1942
Hahn Paul

Schlosser Gemeindehaus 6 1942
Hahn Pauline
Witwe
60 1942
Hamann Gustav

Rentner 63 1942
Hänsch Wilhelm

Lehrer und Standesbeamter 65 1942
Hauke Adolf


44 1942
Hauke Anna
Witwe
16 1942
Hauke Bruno


44 1942
Hauke Gustav

Arbeiter 22 1942
Hauke Gustav

Arbeiter 23/24 1942
Hauke Heinrich

Rentner 60 1942
Hauke Martin

Arbeiter 2 1942
Hauke Paul

Brunnenbauunternehmer 44 1942
Hauke Paul

Arbeiter 15 1942
Hauke Paul

Straßenwärter 1 1942
Hauke Wilhelm

Pförtner Gemeindehaus 5 1942
Hecker Oswald

Arbeiter Gemeindehaus 6 1942
Heiber Konrad

Bürgermeister 27 1942
Heichelt Anna
Witwe
41 1942
Heichelt Frieda
Witwe
35 1942
Heidenreich Pauline
Witwe
62 1942
Heidler Alfred

Milchprobennehmer 40 1942
Heilmann Hermann

Klempnermeister 57 1942
Heilmann Ida
Witwe
8 1942
Heilmann Robert

Werkmeister 8 1942
Heineck Kurt

Landwirt
1927
Heinrich Ernst

Arbeiter 55 1942
Heinzel Elise


40 1942
Heinzel Ernestine
Witwe
2 1942
Heinzel Gustav

Schlosser Gemeindehaus 11 1942
Hellmann Josef

Maurer Siedlung 1942
Henke Ernestine
Witwe
Gemeindehaus 1 1942
Hennig Gustav

Schlossgärtner Dominium 1942
Hentschel August

Arbeiter Gemeindehaus 5 1942
Hentschel Gustav

Rentner 9 1942
Hentschel Paul

Gend.-Hauptwachtmeister 57 1942
Hermann Gustav

Arbeiter Dominium 1942
Hindorf Georg

Lehrer 65 1942
Hirsch Gustav

Rentner 66 1942
Hirsch Luise
Witwe
50 1942
Hirsch Paul

Arbeiter 55 1942
Hirsch Paul

Bauunternehmer 49 1942
Hirsch Pauline
Witwe
63 1942
Hirsch Reinhold

Arbeiter 45 1942
Hirsch Richard

Arbeiter 50 1942
Hoffmann Alfred

Tischler Siedlung 1942
Hoffmann Artur

Arbeiter 64 1942
Hoffmann August

Arbeiter Siedlung 1942
Hoffmann Elfriede

Lehrerin 65 1942
Hoffmann Heinrich

Werkmeister 44 1942
Hoffmann Josef

Arbeiter 55 1942
Hoffmann Karl

Rentner Siedlung 1942
Höhm Erich

Friseur 25 1942
Hoinke Paul

Rentner Gemeindehaus 6 1942
Hübner Hermann

Arbeiter 13 1942
Hübner Hermann

Arbeiter 36 1942
Hundertmark Otto

Landwirt
1927
Jahn Otto

Arbeiter 22a 1942
Jankowsky Wladislaus

Arbeiter 64 1942
Jentsch Robert

Zimmermann 35 1942
Kahlert Hermann

Rentner 15 1942
Kahlert Paul

Arbeiter 15 1942
Kaltersbach Paul

Futtermann 40 1942
Karger Max

Gemeindegehilfe Gemeindehaus 4 1942
Karisch Hermann

Rentner 30 1942
Karsch Ernst

Maurer 13 1942
Karsch Wilhelm

Rentner 13 1942
Kaschytza Roman

Hauptlehrer 65 1942
Käthner Fritz

Rittergutspächter Dominium 1942
Kauczor Hedwig
Witwe
1 1942
Keil Gustav

Werkemsiter Gemeindehaus 7 1942
Keil Hermann

Maurer Siedlung 1942
Kinzl Elfriede
Witwe
52 1942
Kleinert August

Rentner 3 1942
Kleinert Emma

Arbeiterin 53 1942
Klenner Anna
Witwe
55 1942
Klenner Paul

Arbeiter 62 1942
Klose Eduard

Fabrikarbeiter 5 1942
Klose Gustav

Tischlermeister Dominium 1942
Klotz Walter

Arzt 66 1942
Knoblich Ernst

Landarbeiter Dominium 1942
Koch Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 10 1942
Krause Emma
Witwe
62 1942
Krause Ernst

Konditor 30 1942
Krause Fritz

Schlosser Gemeindehaus 11 1942
Krause Heinrich

Bäckermeister 30 1942
Krause Heinrich

Arbeiter 62 1942
Krause Martha
Witwe
13 1942
Krebs Bruno

Landwirt 33 1942
Krebs Gustav

Arbeiter Gemeindehaus 4 1942
Krebs Hermann

Arbeiter 2 1942
Krebs Hermann

Arbeiter 35 1942
Krebs Paul


33 1942
Krischer Adolf

Rentner 16 1942
Kuhn Heinrich

Landwirt 54 1942
Kühn Paul

Rentner 62 1942
Kunze Paul

Maurer Siedlung 1942
Kurzer Reinhold

Arbeiter 62 1942
Kuttert Oskar

Fleischermeister 26 1942
Letzel Heinrich

Rentner 55 1942
Liersch Hermann

Arbeiter 55 1942
Lorenz Auguste
Witwe
Gemeindehaus 4 1942
Ludwig Paul

Arbeiter 3 1942
Malicke Helene


34 1942
Malicke Paul


56 1942
Malo Paul

Arbeiter 53 1942
Malo Pauline
Witwe
55 1942
Mann Gustav


66a 1942
Mann Hermann


17 1942
Mann Paul

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Mann Paul

Arbeiter Gemeindehaus 7 1942
Mannig Gustav

Landwirt 6 1942
Mannig Richard

Gärtner Gemeindehaus 3 1942
Marsch Alfred

Arbeiter 22a 1942
Marsch Ernestine
Witwe
36 1942
Marsch Gustav

Vorarbeiter 22a 1942
Matthes Berta
Witwe
41 1942
Meisel Anna
Witwe
52 1942
Meisel August

Tischler 52 1942
Meisel Paul

Maurer 51 1942
Melzig Berta
Witwe
35 1942
Melzig Ernst

Postagent 45 1942
Melzig Fritz

Arbeiter 62 1942
Melzig Gustav

Maurer 12 1942
Melzig Heinrich

Arbeiter 12 1942
Melzig Hildegard
Witwe
35 1942
Melzig Paul

Kutscher 60 1942
Mildau Luise

Gemeindeschwester Gemeindehaus 2 1942
Münch Paul

Schmied 14 1942
Münzberger Rudolf

Ackerkutscher Dominium 1942
Nenwig Johanna
Witwe
5 1942
Neugebauer August

Arbeiter Gemeindehaus 3 1942
Nickel Hermann

Arbeiter 62 1942
Nitschke Martha

Arbeiterin Gemeindehaus 1 1942
Nöpel Pauline
Witwe
42 1942
Paschke Paul

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Pelkner Anna
Witwe
35 1942
Pelkner Heinrich

Arbeiter 36 1942
Pfeil-Burghaus, von Niklas


Schloß 1942
Philipp Hermann

Arbeiter Gemeindehaus 10 1942
Philipp Hermann

Vorarbeiter 41 1942
Philipp Paul

Arbeiter 1 1942
Pietsch Hermann

Korbmacher 42 1942
Pohl Gustav

Maurer Siedlung 1942
Pohl Karl

Maurer 40 1942
Polte Paul

Rentner 49 1942
Polte Paul

Schmied 48 1942
Polte Robert

Landwirt 48 1942
Poser Max

Landwirt u. Gastwirt
1927
Pravatke Gustav

Arbeiter 55 1942
Pusch August

Arbeiter 10.11.2015 1942
Quetschlich Ernestine
Witwe
Gemeindehaus 12 1942
Rathmann Alfred

Arbeiter 55 1942
Rathmann Anna
Witwe
5 1942
Rathmann Maria
Witwe
1 1942
Rathmann Richard

Tischlermeister Siedlung 1942
Rauer August

Stellmacher Gemeindehaus 5 1942
Rauer Ernst

Arbeiter 1 1942
Rebiger Selma

Arbeiterin 32 1942
Regber Fritz

Arbeiter Gemeindehaus 7 1942
Reichel Fritz

Kaufmann 56 1942
Reichelt Paul

Zimmermann 30 1942
Reiprich Felix

Rentner Gemeindehaus 2 1942
Reiprich Paul

Arbeiter Gemeindehaus 12 1942
Renner Paul

Rb.-Hilfs-Betriebsassistent 7 1942
Richter Selma
Witwe
32 1942
Riediger Otto

Brunnenbauer 48 1942
Rink Julius

Landwirt
1927
Rögel Franz

Rentner 55 1942
Rother Alfons

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Rudolph Heinrich

Schuhmachermeister 41 1942
Ruppelt Emilie
Witwe
35 1942
Ruppelt Georg

Schlosser 55 1942
Rupprecht Franz

Fleischermeister 43 1942
Salzbrunn Paul

Schlosser 41 1942
Sauer Anna
Witwe
50 1942
Schaal Alfred

Arbeiter 2 1942
Schaal Anna
Witwe
18/21 1942
Schaal Paul

Arbeiter 5 1942
Schade Willi

Arbeiter 60 1942
Scharf Anna
Witwe
Gemeindehaus 9 1942
Scharf Oswald

Laborant Gemeindehaus 9 1942
Scharf Paul

Arbeiter 30 1942
Schaube Alfred

Bauunternehmer Siedlung 1942
Schaube Anna
Witwe
29 1942
Schenk Paul

Rentner 47 1942
Schilder Berta
Witwe
61 1942
Schilder Paul

Rentner Gemeindehaus 1 1942
Schilling Anna
Witwe
Dominium 1942
Schilling Oskar

Arbeiter Dominium 1942
Schilling Oswald

Arbeiter 34 1942
Schilling Paul

Landarbeiter Gemeindehaus 3 1942
Schlegel Paul

Landwirt u. Gemeindeversammlungsvorsitzender
1927
Schmidt Alfred

Arbeiter Gemeindehaus 10 1942
Schmidt Alfred

Arbeiter 55 1942
Schmidt Anna
Witwe
23/24 1942
Schmidt Frieda
Witwe
35 1942
Schmidt Fritz

Arbeiter 63 1942
Schmidt Gustav

Arbeiter 22 1942
Schmidt Heinrich

Schneider 58 1942
Schmidt Hermann

Schlosser 47 1942
Schmidt Paul

Arbeiter Gemeindehaus 3 1942
Schmidt Paul

Arbeiter 47 1942
Schmidt Richard

Arbeiter Gemeindehaus 4 1942
Schmidt Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 9 1942
Schneider Gertrud
Witwe
37 1942
Scholz Alfred

Bauer 18/21 1942
Scholz Anna
Witwe
55 1942
Scholz August

Rentner 35 1942
Scholz Ernst

Verwaltungsangestellter 58 1942
Scholz Hermann

Arbeiter 31 1942
Scholz Oskar

Bauer 1 1942
Scholz Paul


35 1942
Scholz Selma


18/21 1942
Scholz Wilhelm

Mühlenarbeiter 54 1942
Schön Martin

Landwirt 32 1942
Schönbach Richard

Arbeiter Siedlung 1942
Schöpe Pauline
Witwe
22a 1942
Schöps Gustav

Landwirt 46 1942
Schubert Gustav

Vorkosthändler 61 1942
Schubert Pauline
Witwe
55 1942
Schuhmann Paul

Landwirt
1927
Schwarzer Alfred

Arbeiter 29 1942
Schwarzer Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 3 1942
Seidel Paul

Fahrradhändler Siedlung 1942
Seliger Robert

Arbeiter 55 1942
Senf Albert

Landwirt
1927
Siebenschuh Hermann

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Skeide Artur

Schmiedemeister 28 1942
Skeide Gustav

Arbeiter Siedlung 1942
Skeide Paul

Fleischermeister 28 1942
Skeide Richard

Arbeiter Siedlung 1942
Sommer Ida


30 1942
Sommer Pauline
Witwe
60 1942
Sommer Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 7 1942
Springer Berta
Witwe
47 1942
Stalke Richard

Landarbeiter Dominium 1942
Stumpe Emma
Witwe
Dominium 1942
Stumpe Martha
Witwe
55 1942
Szuflita Anna

Arbeiterin Dominium 1942
Täsler Martha
Witwe
4 1942
Teichert Ernestine
Witwe
55 1942
Teichert Ernst

Zimmermann Siedlung 1942
Teichert Heinrich

Arbeiter 53 1942
Teichert Helmut

Arbeiter 55 1942
Teichert Hermann

Gemeindeschr. Gemeindehaus 4 1942
Teichert Pauline
Witwe
47 1942
Teichert Wilhelm

Arbeiter Gemeindehaus 3 1942
Teschner Bernhard

Arbeiter 55 1942
Teschner Gertrud

Arbeiterin 55 1942
Teschner Paul

Treckerführer Dominium 1942
Teschner Richard

Arbeiter 31 1942
Teuber Josef

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Thamm Heinrich

Arbeiter 55 1942
Thiel Alfons

Landwirt 53 1942
Thiel August

Arbeiter Gemeindehaus 9 1942
Thiel Paul

Kutscher Dominium 1942
Thiel Paul

Maurer 55 1942
Thiel Robert

Landwirt 53 1942
Tiepolt Friedrich

Rentner Siedlung 1942
Titze Emil

Kantinenpächter Gemeindehaus 6 1942
Tschee August

Landwirt 38 1942
Tschee Auguste


45 1942
Tschee Hermann

Rentner 38 1942
Tschee Martha
Witwe
38 1942
Türke Artur

Stellmacher 49 1942
Türke August

Landwirt 10.11.2015 1942
Türke Paul

Maurer Gemeindehaus 8 1942
Übrick Alfred

Arbeiter 2 1942
Ulbrich Pauline
Witwe
22 1942
Ullrich Maria
Witwe
Beatenwald 1942
Urban Fritz

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Vogel Karl

Rentner 63 1942
Wagner Hermann

Ofensetzmeister 1 1942
Wagner Paul

Arbeiter Gemeindehaus 5 1942
Wagner Pauline
Witwe
52 1942
Walter Alfred

Schlosser 38 1942
Walter Fritz

Arbeiter 15 1942
Walter Ida
Witwe
5 1942
Weber Hedwig
Witwe
35 1942
Weiß Alfred

Arbeiter 55 1942
Weiß Emil

Arbeiter Gemeindehaus 8 1942
Weiß Hermann

Arbeiter Gemeindehaus 1 1942
Wenzig Maria
Witwe
60 1942
Werner Pauline
Witwe
35 1942
Wicke Wilhelm

Rentner 63 1942
Wickner Martin

Schmied Dominium 1942
Wilde Alfred

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Wilde Anna
Witwe
42 1942
Wilde Georg

Nachtwächter u. Gemeindebote 55 1942
Wilde Theodor

Arbeiter 22 1942
Winkler August

Arbeiter 50 1942
Winter Josef

Arbeiter 18/21 1942
Winter Paul

Arbeiter 18/21 1942
Wollek Alfred

Schneider 66a 1942
Zeise Erdmann

Landwirt u. stellv. Gemeindeversammlungsvorsitzender
1927
Zeppmäusel Hermann

Landarbeiter Dominium 1942
Zeppmäusel Wilhelm

Rentner Dominium 1942
Zimmer Alfred

Tischler Gemeindehaus 12 1942
Zimmer August

Arbeiter Gemeindehaus 2 1942
Zimmer Auguste
Witwe

1942
Zimmer Heinrich

Rentner 36 1942
Zimmer Martha

Arbeiterin Gemeindehaus 11 1942
Zimmer Martha
Witwe
Gemeindehaus 12 1942
Zimmer Paul

Landarbeiter Dominium 1942
Zimmer Richard

Arbeiter 2 1942
Zimpel Martha
Witwe
7 1942

 

Witwe - wdowa

Rentnerin - emerytka, rencistka

verw. – verwitwet wdowa; wdowiec

Maschinenschlosser - ślusarz maszynowy, narzędziowy

Maurer - murarz

Fabrikarbeiter - pracownik fabryczny

Arbeiter - pracownik, robotnik

Stellenbesitzer - zarządca gospodarstwa?

Aufseher - strażnik, dozorca

Eisenbahnbediensteter - pracownik kolei

Melker - mleczarz

Landwirt (in) - gospodarz, rolnik



Przygotował : Matthias, na podstawie adressbuecher.genealogy.net